Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Odkrywcze ekspanse młodych – jak Wisła do Gdańska - 2007

Realizowany przez:

Towarzystwo Aktywności Społecznej Zwyczajni w Świnnej

Cel:

Celem projektu jest stworzenie młodzieży możliwości uczestnictwa w innowacyjnych, pozaszkolnych formach edukacji z zakresu nauk przyrodniczych, nabycie przez młodzież umiejętności pracy w grupie, nauka posługiwania się nowoczesnym sprzętem elektronicznym, a zarazem poznania możliwości technik cyfrowych w tworzeniu obrazów.

Odbiorcy projektu:

Zasadnicza grupa odbiorców to zarazem realizatorzy projektu. Jest to młodzież w wieku od 13-19 lat zarówno zrzeszona jak i nie zrzeszona w TAS Zwyczajni. W projekcie wezmą udział młodzi ludzie z całej gminy Świnna mający ograniczone możliwości.

Opis projektu:

Główne działania to: zorganizowanie trzech ekspedycji-wyjazdów edukacyjnych połączonych z zajęciami warsztatowymi, jako innowacyjnymi formami zdobywania wiedzy, zabezpieczenie logistyczne, warsztaty stacjonarne (praca nad zebranym materiałem badawczym, stosowanie technik informatycznych w obróbce obrazu), happeningi i pokazy multimedialne połączone z autoprezentacją, objazdowa wystawa dokumentalna prezentująca przebieg projektu. Spodziewane efekty: 45 młodych osób nauczy się stosowania technik informatycznych i pogłębi swoją wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, kilkaset osób obejrzy happeningi, prezentacje multimedialne i wystawę fotograficzną zdobywając informację na temat stanu środowiska naturalnego, zgromadzony zostanie materiał dokumentacyjny, integracja społeczna środowiska młodzieży.
Przeznaczenie dotacji: zabezpieczenie logistyczne projektu – promocja, transport, noclegi, ubezpieczenie, materiały np. płyty CD, foto, passapartou, itp.

Budżet projektu: 53 360 zł

Dotacja: 19 600 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Towarzystwo Aktywności Społecznej Zwyczajni w Świnnej

Miejscowość: Świnna

Ulica, nr domu i lokalu: Wspólna 13

Kod pocztowy i Poczta: 34-331 Świnna

Województwo: śląskie

Powiat: żywiecki

Adres strony internetowej: –

Odkrywcze ekspanse młodych – jak Wisła do Gdańska

Wspólna 86, 34-331 Świnna, Polska

Więcej