Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wywiedzione z ziemi – zajęcia edukacyjno-kulturalne dla dzieci i młodzieży wiejskiej - 2006

Realizowany przez:

Fundacja Gębiczyn w Gębiczynie

Cel:

Celem projektu jest zapoznanie uczestników z wiedzą i umiejętnościami dotyczącymi atrakcyjnego rzemiosła i sztuki, przygotowanie młodzieży do aktywnego udziału w kulturze regionalnej, poprzez przygotowanie wystawy WYWIEDZIONE Z GLINY, wyćwiczenie pamięci dzięki uczeniu się słówek i zwrotów obcojęzycznych oraz podniesienie umiejętności szybkiego czytania ze zrozumieniem dzięki zadaniom stawianym w czasie zajęć.

Odbiorcy projektu:

Projektem zostanie objęta młodzież gimnazjalna, 100 osobowa grupa uczestników stałych (po 2 klasy po 25 uczniów), wybrana przez dyrektorów i nauczycieli gimnazjów z Gębic i Romanowa.

Opis projektu:

Istotą projektu jest zapoznanie uczestników z wiedzą o wybranych dziedzinach rzemiosła i sztuki, związanych z materiałami naturalnymi „wywiedzionymi z ziemi”, tj. drewnem, wikliną i gliną. Celami szczegółowymi, najważniejszymi są: wytrenowanie pamięci, uwagi i koncentracji (duży problem dla młodzieży w tym wieku), podniesienie umiejętności wyszukiwania i posługiwania się informacjami zawartymi w literaturze, internecie, słownikach, odkrycie talentów manualnych. W ramach projektu przeprowadzone zostaną zajęcia edukacyjno-kulturalne w formie warsztatów, atrakcyjnych i aktywizujących młodzież. Spodziewanym efektem jest realizacja założonych celów, ale też zainteresowanie młodzieży jedną z najciekawszych i terapeutycznych form działania artystycznego, przełamanie bierności i umiejętność określenia własnych możliwości.

Budżet projektu: 16 020 zł

Dotacja: 6 100 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Fundacja Gębiczyn w Gębiczynie

Miejscowość: Gębiczyn

Ulica, nr domu i lokalu: Gębiczyn 24

Kod pocztowy i Poczta: 64-700 Czarnków

Województwo: wielkopolskie

Powiat: czarnkowsko-trzcianecki

Adres strony internetowej: http://

Wywiedzione z ziemi – zajęcia edukacyjno-kulturalne dla dzieci i młodzieży wiejskiej

VPPW+W9 Gębiczyn, Polska

Więcej