Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Nasza ziemia, nasz dom - 2006

Realizowany przez:

Gimnazjum Publiczne w Widawie

Cel:

Celem projektu jest wspólne zorganizowanie klubu internetowego przy redakcji TV Masłów Info, tak aby jak najwięcej osób mogło korzystać z dostępu do internetu a przy okazji poznawało tajniki cyfrowej obróbki wideo, cyfrowej fotografii, publikacji treści w internecie oraz sposobów wyszukiwania cennych informacji. Chętni zasilą szeregi redakcji portalu Masłów Info.

Odbiorcy projektu:

Głównymi odbiorcami będzie młodzież w wieku 13-19 lat, zamieszkała głównie w sołectwie Wola Kopcowa jak również z sąsiednich sołectw położonych w bliskiej odległości od planowanego klubu.

Opis projektu:

Pierwszym zaplanowanym działaniem będzie spotkanie z młodzieżą z okolicznych terenów poprzez ogłoszenie w gazecie gminnej, ogłoszeniach w szkołach i na tablicach wiejskich oraz na stronach www i tv internetowej. Spotkanie poprowadzi koordynator projektu, który przedstawi wykaz prac skierowanych dla młodzieży: zbieranie częsci i składanie komputerów, działanie to będzie cykliczne w momencie dokładania kolejnych stanowisk -średnio raz w tygodniu, dodatkowo ustawianie biurek i aranżacja wnętrza klubu. Drugą sprawa będzie załatwienie poprzez Urząd Gminy dostępu do internetu do budynku. Działanie będzie jednorazowe i przeprowadzone przez Urząd Gminy. Kolejna sprawą będzie jednorazowy zakup serwera do rozdzielenia łącza oraz przeprowadzenie krótkiego szkolenia w jaki sposób dołączać kolejne stanowiska do sieci. Serwer linuksowy zostanie postawiony jednorazowo wraz z usługą jednorazowego podziału łącza i skonfigurowaniu serwera dla potrzeb rozbudowy o kolejne stanowiska, to działanie zostanie przeprowadzone przez wynajęta osobę. Działanie dokładania kolejnych stanowisk i przyłączaniu ich do sieci będzie cykliczne i wykonywane już po szkoleniu przez młodzież (m.in. spsoby zarabiania kabla sieciowego oraz włączania go switchy, krosowania i odłączania). W trakcie projektu będzie trwało cykliczne (raz w tygodniu) informowanie o wynikach projektu, dodatkowo akcja promująca poprzez banery, reklamy, afisze, ulotki zachęcająca młodych ludzi z gminy do uczestnictwa w projekcie. W cotygodniowych spotkaniach poruszane byłyby konktretne tematy na temat sieci i możliwości jej wykorzystywania do zaspakajaniea konkretnych potrzeb takich jak wyszukiwanie informacji encyklopedycznych, komunikowanie się, docierania do potencjalnych pracodawców czy uczelni, realizowania zakupów przez sieć czy wreszcie pozyskiwania darmowego oprogramowania do własnych domowych komputerów Kafejka oprócz cotygodniowych spotkań tematycznych czynna byłaby codziennie dla indywidualnych potrzeb.

Budżet projektu: 9 100 zł

Dotacja: 5 800 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gimnazjum Publiczne w Widawie

Miejscowość: Widawa

Ulica, nr domu i lokalu: Wieluńska 17

Kod pocztowy i Poczta: 98-170 Widawa

Województwo: łódzkie

Powiat: łaski

Adres strony internetowej: –

Nasza ziemia, nasz dom

Poniatowskiego 4, 98-170 Widawa, Polska

Więcej