Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wszechświat na wsi - 2008

Realizowany przez:

Beskidzki Klub Astronomiczny Polaris w Sopotni Wielkiej

Cel:

Ukazanie metod tworzenia nietypowych miejsc warsztatowych oraz szans autorozwoju różnym grupom młodzieży na tej podstawie – to główny cel naszego przedsięwzięcia będącego waloryzacją wcześniejszego projektu pt. 'Młodzieżowa stacja kosmiczna, czyli życie na orbicie’.

Odbiorcy projektu:

W projekcie weźmie udział grupa młodzieży z Sopotni i okolic, zainteresowana kosmologią i astronomią.

Opis projektu:

Poprzez szereg seansów na pokładzie “stacji kosmicznej” oraz późniejsze pokazy nieba w terenie za pomocą “kosmicznego samochodu”, chcemy uzmysłowić młodym mieszkańcom wsi i małych miasteczek, w jaki sposób z pozoru bezużyteczne pomieszczenie, przestarzałe przedmioty czy też ciemne niebo, zaadaptować niskim kosztem do celów ich codziennego życia, spędzania wolnego czasu, zdobywania wiedzy i praktyki z różnych dziedzin nauki. Na podstawie naszej stacji i samochodu będziemy w stanie ukazać jak niewiele trzeba, aby potencjalnie “skazana na nudę miejscowość” ożyła dzięki aktywności mieszkającej w niej młodzieży, tak samo jak Sopotnia Wielka, która pretenduje aktualnie do goszczenia amerykańskiego astronauty z NASA. Młodzi uczestnicy będą mogli poprzez nasz wzór, samodzielnie zdefiniować własne potrzeby, odnaleźć w swoim otoczeniu miejsca i rzeczy przydatne do ich rozwoju oraz przede wszystkim aktywnie, z większą wiarą w swoje umiejętności spojrzeć w przyszłość. Przełoży się to na ich codzienne życie: zdobędą nowe doświadczenia, wiedzę, uzyskają lepsze wyniki w szkole, nauczą się racjonalnie zagospodarowywać swoje własne środowisko, w którym się wychowują. Chcemy im także ukazać w jakim sposób współpracować z lokalnymi partnerami (samorząd, dyrekcja szkoły, firmy, i inne organizacje), w celu osiągnięcia lepszego efektu. Liczymy na to, że dzięki naszymi staraniom, co najmniej jedna lub dwie grupy zamiejscowe zmotywują się do złożenia podobnego projektu w swoim środowisku (niekoniecznie w tematyce kosmosu, choć i to niewykluczone).

Budżet projektu: 27 000 zł

Dotacja: 22 500 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Projekty Modelowe

Beskidzki Klub Astronomiczny Polaris w Sopotni Wielkiej

Miejscowość: Sopotnia Wielka

Ulica, nr domu i lokalu: Sopotnia Wielka 174

Kod pocztowy i Poczta: 34-340 Jeleśnia

Województwo: śląskie

Powiat: żywiecki

Adres strony internetowej: http://www.polaris.org.pl

Wszechświat na wsi

Sopotnia Wielka 395, 34-341, Polska

Więcej