Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Tropiciele promieniowania widzialnego i niewidzialnego. - 2006

Realizowany przez:

Zespół Szkół w Żychlinie – Koło fizyczne (grupa obserwatorów zjawisk astronomicznych), Żychlin

Cel:

Celem projektu jest wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez rozwijanie dociekliwości poznawczej, rozwijanie zainteresowań młodzieży, stworzenie możliwości podniesienia wiedzy technicznej, pobudzanie aspiracji młodzieży
i przygotowywanie jej do aktywnego życia w społeczeństwie, a także poszerzanie wiedzy uczniów w zakresie matematyki, fizyki, astronomii z wykorzystaniem nowoczesnych technik infor.

Odbiorcy projektu:

Projekt przeznaczony dla uczniów Zespołu Szkół w Żychlinie – młodzież od 16 do 19 lat, pośrednio dla całej społeczności lokalnej miasta Żychlina.

Opis projektu:

W ramach projektu uczniowie będą : prowadzili obserwacje rojów meteorytów wykorzystując metody wizualne, fotograficzne i radiowe; poznawali różne obiekty astronomiczne na sferze niebieskiej; organizowali wieczorne spotkania z astronomią; obserwowali gwiazdy zaćmieniowe i zmienne; uczestniczyli w programie wykrywania planet w układach pozasłonecznych. Projekt zostanie zakończony sprawozdaniem z obserwacji. Przeprowadzona zostanie również impreza środowiskowa w Zespole Szkół w Żychlinie z udziałem przedstawicieli społeczności lokalnej. Galerie fotografii astronomicznych udostępnione zostaną okolicznym szkołom i Bibliotece Miejskiej. Członkowie koła zaprezentują swoje osiągnięcia na zajęciach dydaktycznych w różnych klasach oraz w miarę zainteresowania w innych szkołach.

Budżet projektu: 8 500 zł

Dotacja: 5 500 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Zespół Szkół w Żychlinie – Koło fizyczne (grupa obserwatorów zjawisk astronomicznych), Żychlin

Miejscowość: Żychlin

Ulica, nr domu i lokalu: Narutowicza 88

Kod pocztowy i Poczta: 99-320 Żychlin

Województwo: łódzkie

Powiat: kutnowski

Adres strony internetowej: –

Tropiciele promieniowania widzialnego i niewidzialnego.

Romualda Traugutta 12, 99-320 Żychlin, Polska

Więcej