Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

…sami nie wiecie co posiadacie – łęczycka młodzież odkrywa swoje miasto - 2006

Realizowany przez:

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy

Cel:

Celem projektu jest przybliżenie jego odbiorcom pośrednim i bezpośrednim wspaniałej historii królewskiego miasta Łęczyca, poznanie życia jego mieszkańców, problemów miasta, szans jego rozwoju.

Odbiorcy projektu:

Bezpośredni odbiorcy to ok. 20-osobowa grupa uczniów naszego gimnazjum – mieszkańcy Łęczycy – zainteresowani tematem projektu. Co najmniej połowę grupy stanowić będą uczniowie z rodzin trudnych i zaniedbanych. Uczniowie gimnazjum to młodzież w wieku 13-16 lat. Odbiorcy pośredni to wszyscy uczniowie naszej szkoły, rodzice, społeczność lokalna.

Opis projektu:

Bezpośredni uczestnicy projektu przez swoje zaangażowanie w działania będą uczyć się postaw prospołecznych, zaangażowania w życie społeczności lokalnej, odpowiedzialności za swoją małą ojczyznę. Planujemy współpracę z łęczyckim Muzeum na zamku, Towarzystwem Miłośników Ziemi Łęczyckiej, organizując spotkania, prelekcje i zwiedzanie miasta. Życie współczesnych mieszkańców miasta uczestnicy projektu będą poznawać przeprowadzając wywiady, organizując spotkania z przedstawicielami społeczności lokalnej. O przyszłości miasta, jego możliwościach rozwoju dowiedzą się od przedstawicieli władz lokalnych.
W czasie trwania projektu prowadzona będzie Księga projektu, wszystkie działania będą miały swoją dokumentacje fotograficzną i filmową. Relacje z realizacji projektu zamieszczać będziemy też na stronach internetowych szkoły. Umożliwi to też uczestnikom projektu na rozwinięcie umiejętności posługiwania się fotograficznym aparatem cyfrowym, komputerem i korzystania z Internetu. Kulminacją naszego projektu ma być widowisko teatralne z wykorzystaniem technik multimedialnych, w którym historia miasta łączyłaby się z jego teraźniejszością i wizją przyszłości.

Budżet projektu: 10 746 zł

Dotacja: 4 900 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy

Miejscowość: Łęczyca

Ulica, nr domu i lokalu: Szkolna 4

Kod pocztowy i Poczta: 99-100 Łęczyca

Województwo: łódzkie

Powiat: łęczycki

Adres strony internetowej: –

…sami nie wiecie co posiadacie – łęczycka młodzież odkrywa swoje miasto

Belwederska 1, 99-100 Łęczyca, Polska

Więcej