Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wieś na sześć - 2006

Realizowany przez:

Grupa Junior Bałt w Bałtowie

Cel:

Młodzież nauczy się organizacji konferencji, prezentacji przed mediami i lokalnymi władzami, komunikacji między pokoleniowej. Doceni rolę seniorów w społeczeństwie. Pozna tzw. umierające zawody jak np. gancarstwo. Poza tym projekt zintegruje społeczność lokalną i zaszczepi poczucie dumy z miejsca pochdzenia.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcy projektu to młodzież z Publicznego Gimnazjum w Bałtowie.

Opis projektu:

Młodzi ludzie zaproszą do udziału w projekcie seniorów oraz innych członków rodzin od których czerpać będą historie swojego pochodzenia i życiowe mąrości. Wieś na Sześć zakłada dwie duże konferencje prasowe, których organizatorami będzie młodzież. Przez sześć miesięcy w poszególnych wioskach odbywać siębędą cykliczne spotkania na których dorośli przekazywać będą tajemnice wytwarzania produktu lokalnego i dzieje swojej miejscowości. Oprócz tego młodzi przeprowadzać będą wywiady i sondaże wśród mieszkańców ale i w instytucjach oraz urzędach. Efektem ich pracy będzie prezentacja multimedialna, zbiór materiałów, księga wieczysta miejscowości i wiele innych rzeczy zaleznie od pomysłowości danej grupy. Pod koniec każdego miesiąca jedna wioska będzie gospodarzem dla pozostałych tzn. będzie goscić u siebie pozostałe 5 wiosek uczestniczących w projekcie wg. tradycji regionalnej.

Budżet projektu: 10 280 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Grupa Junior Bałt w Bałtowie

Miejscowość: Bałtów

Ulica, nr domu i lokalu: Bałtów 55

Kod pocztowy i Poczta: 27-423 Bałtów

Województwo: świętokrzyskie

Powiat: ostrowiecki

Adres strony internetowej: –

Wieś na sześć

Bałtów 24, 27-423, Polska

Więcej