Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

W pogoni za nartnikiem - 2006

Realizowany przez:

Badacze Strumieni przy Publicznym Gimnazjum w Białobrzegach

Cel:

Określenie na podstawie badań stanu czystości wód w rzece Pilicy i jej dopływach oraz poszukanie źródeł zanieczyszczenia. Podjęcie próby usunięcia przyczyn tej sytuacji poprzez podjęcie wspólnych działań ludzi mieszkających nad Pilicą.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami są uczniowie Publicznego Gimnazjum w Białobrzegach, mieszkający w Białobrzegach i okolicznych wsiach nad dopływami Pilicy.

Opis projektu:

Mieszkamy nad rzeką i nie możemy się w niej kąpać. Chcemy zbadać stan czystości wód w Pilicy i jej dopływach i okolicznych zbiornikach wodnych, wyciągnąć wnioski z przeprowadzonych badań i podjąć próby odszukania truciciela powodującego sezonowe zanieczyszczenie Pilicy i zakaz kąpieli w rzece w okresie letnim.
Poprzez realizację projektu chcemy poznać historię rozwoju osadnictwa i rozój przemysłu na Pilicą od źródeł do ujścia, poznać systemy oczyszczania ścieków w każdej gminie nadpilicznej, a także spotkać się z rówieśnikami mieszkającymi nad Pilicą i wspólnie założyć gimnazjalny monitoring naszej rzeki.

Budżet projektu: 12 000 zł

Dotacja: 6 000 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Badacze Strumieni przy Publicznym Gimnazjum w Białobrzegach

Miejscowość: Białobrzegi

Ulica, nr domu i lokalu: Reymonta 13

Kod pocztowy i Poczta: 26-800 Białobrzegi

Województwo: mazowieckie

Powiat: białobrzeski

Adres strony internetowej: –

W pogoni za nartnikiem

Władysława Reymonta 13A, 26-800 Białobrzegi, Polska

Więcej