Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Szkolny Klub Poszukiwaczy Przygód Harnasie - 2006

Realizowany przez:

Gimnazjum Publiczne w Kietlinie

Cel:

Propagowanie alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu, organizowanie podstawowego kształcenia członków w zakresie wiedzy i umiejętności turystyczno-krajoznawczych, propagowanie turystyki i krajoznawstwa, ochrony przyrody i zasad udzielania pierwszej pomocy poprzez, Internet, pogadanki, warsztaty, upowszechnianie czytelnictwa prasy i szerzenie kultury uprawiania turystyki i wypoczynku.

Odbiorcy projektu:

Uczniowie gimnazjum 13 – 16 lat.

Opis projektu:

Działalność klubu polega na organizowaniu rajdów pieszych po naszym regionie i nie tylko. Celem SKPP jest propagowanie alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu, organizowanie podstawowego kształcenia członków w zakresie wiedzy i umiejętności turystycznych i krajoznawczych, zbieranie i gromadzenie materiałów krajoznawczych oraz propagowanie turystyki i krajoznawstwa, ochrony przyrody i opieki nad zabytkami poprzez, Internet, pogadanki, upowszechnianie czytelnictwa prasy i wydawnictw krajoznawczych szerzenie kultury uprawiania turystyki i wypoczynku. Dzięki tego typu wyjazdom, uczniowie poznają sposoby orientowania się w terenie, posługiwania się mapą i kompasem, radzenia sobie w sytuacjach trudnych, integracji w grupie, solidarności, odpowiedzialności za swoje czyny i zachowanie. Ponadto poznają walory otaczającej ich przyrody, formy terenu, aktywnie spędzają wolny czas oraz uczą się wykorzystywania poznanej wiedzy w praktyce. Przeznaczoną dotację zamierzamy przeznaczyć głównie na dofinansowanie wyjazdów dla młodzieży z wielodzietnych i ubogich rodzin, zakup kompasów, map, apteczki z wyposażeniem, szkolenia z zakresu pierwszej pomocy. Mamy również w planie zaproszenie znanego podróżnika, który podzieli się swoimi wrażeniami z odbytych podróży.

Budżet projektu: 8 840 zł

Dotacja: 6 200 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gimnazjum Publiczne w Kietlinie

Miejscowość: Kietlin

Ulica, nr domu i lokalu: Kietlin 23a

Kod pocztowy i Poczta: 97-500 Radomsko

Województwo: łódzkie

Powiat: radomszczański

Adres strony internetowej: –

Szkolny Klub Poszukiwaczy Przygód Harnasie

Radomszczańska 94, 97-500 Kietlin, Polska

Więcej