Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Skrzydła - 2006

Realizowany przez:

Koło Teatralne przy Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Marciniaka w Warce

Cel:

Cele projektu:
– rozwój ruchu teatralnego i innych grup młodzieżowych w Warce
– szanse dla młodzieży na aktywne i bezpieczne spędzenie czasu wolnego
– praca nad sobą, przez zadania aktorskie przełamywanie kompelsów, nauka wyrażania swoich emocji, prezentacji
– organizacja działań charytatywnych
– przełamywanie barier negatywnego nastawienia do siebie, miejscowości 'nic się nie uda

Odbiorcy projektu:

Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Warce oraz absolwenci tego gimnazjum. Większość są to uczniowie mieszkający w Warce.

Opis projektu:

Od wielu lat bawimy się w teatr, który dla wielu młodych ludzi z Warki stała się aleternatywą, szansą na rozwój i realizację marzeń. Mamy już 5 lat formalnej działalnosci 6 premier, IV warsztaty teatralne setki zaangażownych młodych ludzi wielu rodziców i ludzi wspierajacych nasze inicjatywy. Nie ma w obecnym OKiS w Warce zajęc o charakterze dramowym a Warszawa choć wydaje się tak bliska – na codzienne działania artystyczne jest stanowczo za daleka. Co ciekawe nadal nie posiadamy sceny ale teatr tworzą ludzie więc spotykamy się w róznych miejscach by wykorzystywać swoje zdolności i wystawiać nowe przedstawienia. Mamy przyjaciół na których możemy liczyć min. Centrum Artystyczne Dorożkarnia. Będą warsztaty teatralne, występy, wyjazdy z przedstawieniami już zrealizowanymi, będą nowe przedstwienia, wyjazdy do profesjonalnego teatru, spotkania z ludzmi teatru, akcje charytatywne. Projekt angazuje ponadok 130 ludzi spiewających, piszących scenariusze, cwiczących dykcję, ruch sceniczny, zajmujących się scenografią, adaptacją miejsc na sale widowiskowe, tworzących system techniczny potrzebny do odpowiedniego zobrazowania sztuki (światło+dzwięk) Te wszystkie umiejętności zdobyte przy projekcie przy pomocy dorosłych dają szanse lepszego rozwoju, wiary we własne siły.

Budżet projektu: 17 274 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Koło Teatralne przy Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Marciniaka w Warce

Miejscowość: Warka

Ulica, nr domu i lokalu: Warszawska 24

Kod pocztowy i Poczta: 05-660 Warka

Województwo: mazowieckie

Powiat: grójecki

Adres strony internetowej: –

Skrzydła

Warszawska 24, 05-660 Warka, Polska

Więcej