Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

MPIT – Młodzieżowy Punkt Informacji Turystycznej - 2006

Realizowany przez:

Gimnazjum w Iwli

Cel:

Stworzenie warunków do powstania Młodzieżowego Punktu Informacji Turystycznej oraz przygotowanie młodych ludzi do aktywnego działania w tym ośrodku poprzez umiejętne korzystanie z zasobów Internetu, poznanie walorów turystycznych swojego regionu, rozwijanie i prezentowanie zdolności twórczych, mobilizowanie ich do podejmowania wyzwań i realizacji własnych inicjatyw.

Odbiorcy projektu:

Projekt adresowany jest do uczniów klas I – III Gimnazjum w Iwli mieszkających na terenie wsi. Pośrednuimi odbiorcami projektu staną się pozostali uczniowie Zespołu Szkół w Iwli, absolwenci szkoły, rodzice uczniów i dorośli mieszkańcy wsi zainteresowani rozwojem turystyki w swojej miejscowości.

Opis projektu:

Projekt składa się z cyklu spotkań i zajęć warsztatowych, w czasie których młodzież pozna specyfikę pracy związanej z prowadzeniem biura informacji turystycznej, organizacją wycieczek krajoznawczych, zbierze informacje o najbliższej okolicy niezbędne do ciekawego zaprezentowania swojej wsi i gminy, nauczy się organizować czas wolny grupie rówieśników, wykorzystując posiadany sprzęt i zdobytą wiedzę. Poprzez zajęcia w pracowni komputerowej nad tworzeniem bazy danych i opracowaniem katalogu atrakcji turystycznych regionu młodzież pozna zasady sporządzania materiałów promocyjnych, prezentacji multimedialnych oraz nauczy się zastosowania programów komputerowych. Informacje zawarte w komputerowej bazie danych i wiadomości zdobyte podczas zajęć z organizacji wycieczek i spotkań z osobami zajmującymi się obsługą ruchu turystrycznego umożliwią uczniom samodzielne zorganizowanie trzech wycieczek. Sposób ich przygotowania zostanie poddany ocenie uczestników, którzy stosując wspólnie opracowany regulamin konkursu wyłonią najlepszą wycieczkę szkolną. . Doświadczenia zdobyte w trakcie realizacji kolejnych przedsięwzięć zostaną wykorzystane przez gimnazjalistów przy prowadzeniu Młodzieżowego Punktu Informacji Turystycznej, którego powstanie będzie najważniejszym efektem projektu. MPIT rozpocznie swoją działalność w czerwcu. Jego zadania będą kontynuowane przez uczniów w miesiącach wakacyjnych i w kolejnym roku.

Budżet projektu: 13 890 zł

Dotacja: 5 000 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gimnazjum w Iwli

Miejscowość: Iwla

Ulica, nr domu i lokalu: Iwla 22

Kod pocztowy i Poczta: 38-450 Dukla

Województwo: podkarpackie

Powiat: krośnieński

Adres strony internetowej: –

MPIT – Młodzieżowy Punkt Informacji Turystycznej

Iwla 43A, 38-450, Polska

Więcej