Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Magia ukryta w kartce papieru - 2006

Realizowany przez:

Zespół Szkół Ogólnokształcących, Gimnazjum w Dorohusku

Cel:

Rozpowszechnienie wśród młodzieży potrzeby pożytecznego spędzania wolnego czasu oraz pobudzenie jej do twórczej aktywności. Zajęcia origami mają wspierać naukę technik plastycznych, stumulować rozwój wyobraźni, wskazać, że matematyka może być źródłem doznań estetycznych, a umiejętności wykorzystania technologii informatycznej mogą wspierać proces uczenia się.

Odbiorcy projektu:

Młodzież gimnazjalna (13-16 lat) ze szkół na terenie gminy Dorohusk.

Opis projektu:

Celem projektu jest umożliwienie młodzieży udziału w zajeciach pozwalających odkryć i rozwijać pasje tworzenia. Projekt ma pobudzać chęć działania i promować uzdolnienia, wskazać pożyteczny sposób spędzania czasu i uświadomić uczestnikom, że niezależnie od miejsca zamieszkania czy pochodzenia można czuć się kimś wyjątkowym, twórczym i oryginalnym. Projekt upowszechnia sztukę składania papieru – origami modułowe, kształcąc nawyki precyzji oraz umiejętność komunikacji i współpracy w grupie, wyrabia więc predyzpozycje cenione w przyszłym życiu zawodowym. Działania projektowe mają głównie charakter warsztatowy, w trakcie których uczestnicy poznają techniki origami, wykonają własne modele, poszerzą swoja wiedzę z zakresu matematyki i informatyki, opanują obsługę urządzeń multimedialnych. Projekt to szansa na zaprezentowanie siebie i swojej pracy w konkursach wojewódzkich i ogólnopolskich, kontakty z innymi pasjonatami i odnalezienie wspólnej płaszczyzny porozumienia nie tylko z rówieśnikami. Wszystkie te działania skierowane są na wzmacnianie poczucia własnej wartości młodzieży wiejskiej.

Budżet projektu: 10 900 zł

Dotacja: 6 000 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Zespół Szkół Ogólnokształcących, Gimnazjum w Dorohusku

Miejscowość: Dorohusk

Ulica, nr domu i lokalu: I Armi Wojska polskiego 49

Kod pocztowy i Poczta: 22-175 Dorohusk

Województwo: lubelskie

Powiat: chełmski

Adres strony internetowej: http://uczenzklasa.gazeta.pl

Magia ukryta w kartce papieru

I Armii Wojska Polskiego 10, 22-175 Dorohusk, Polska

Więcej