Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Twoje Radio Włodawa – Z Włodawy nad Bugiem nasz glos regionu - 2006

Realizowany przez:

Włodawski Dom Kultury, Włodawa

Cel:

Celem projektu jest zaspokojenie zapotrzebowania społeczności lokalnej na lokalną informację, promocja miasta i powiatu oraz rozbudzenie wśród uczniów pasji dziennikarskich i badawczych.

Odbiorcy projektu:

Uczniowie gimnazjum i liceum z Włoadawy.

Opis projektu:

Przy współpracy z działającym od niedawna 'Twoim Radiem Włodawa’ uczniowie gimnazjum i liceum w formie zajęć warsztatowych nabędą praktycznych umiejętności przydatnych nie tylko w rzeczywistości szkolnej, ale także w praktyce życia codziennego. Specyfika projektu będzie polegała na korelacji działań tradycyjnie związanych z językiem polskim (edukacja radiowa, publicystyka) i edukacją informatyczna. Działania dziennikarsko-radiowe mają na celu rozwinięcie umiejętności pisania tekstów publicystycznych, poznania techniki montażu audycji radiowej. Uczniowie cały czas będą prowadzili serwis informacyjny na stronie internetowej projektu, którą sami skonstruują. Opracują almanach zawierający teksty i zdjęcia powstałe w ramach podejmowanych działań. Przy realizacji almanachu nacisk położymy na działania praktyczne w zakresie edytorstwa. W zakresie edukacji filmowej uczniowie zapoznają się z językiem filmu, stworzą scenariusz, na podstawie którego nakręcą i zmontują etiudy filmowe zaprezentowane społeczności lokalnej podczas uroczystego podsumowania projektu.

Budżet projektu: 11 000 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Włodawski Dom Kultury, Włodawa

Miejscowość: Włodawa

Ulica, nr domu i lokalu: Piłsudskiego 10

Kod pocztowy i Poczta: 22-200 Włodawa

Województwo: lubelskie

Powiat: włodawski

Adres strony internetowej: –

Twoje Radio Włodawa – Z Włodawy nad Bugiem nasz glos regionu

Lubelska 39, 22-200 Włodawa, Polska

Więcej