Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Aby słowo zamienić w czyn…, czyli od dziennikarza do wolontariusza - 2006

Realizowany przez:

Zespół Szkół w Czchowie

Cel:

Wskazanie młodzieży form aktywnego i pożytecznego wypoczynku, uwrażliwienie na potrzeby innych ludzi, rozwinięcie umiejętności kontaktów interpersonalnych. Kształtowanie postawy odpowiedzialności za podjęte zadania, rozbudzanie ciekawości światem, umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji w tym wykorzystania technik informacyjnych.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcy w wieku 16-19lat, zamieszkali na terenie gminy Czchów oraz gminy Iwkowa, Łososina Dolna, Gródek nad Dunajcem.

Opis projektu:

Projekt skierowany jest do młodzieży uzdolnionej i tzw. trudnej w wieku 16-19 lat. Wstępne działania w ramach projektu obejmą warsztaty psychoedukacyjne, które zaktywizują młodzież, przełamią lęki przed kontaktami i podjęciem odpowiedzialności, a także uwrażliwią na sytuację ludzi w podeszłym wieku. W dalszej kolejności zorganizowane zostaną warsztaty dziennikarskie, które przybliżą uczniom pracę dziennikarza, umożliwią pierwsze próby pisarskie. Zwieńczeniem tego etapu będzie spotkanie z dziennikarzem lokalnej prasy (zapoznanie z etyką zawodową, odpowiedzialnością za słowo). W dalszej części uczniowie podejmą samodzielne działania dziennikarskie: pracując w grupach przygotują artykuły poświęcone problemom wieku starczego, przedstawią sylwetki osób starszych, ich zasługi i dorobek. Ukażą także problemy tej grupy wiekowej, ich sytuację bytową. Artykuły te w postaci felietonu, reportaży, wywiadów, artykułów informacyjnych, fotoreportażu ukażą się jako dodatek do lokalnego miesięcznika ,,Czas Czchowa’’ i będą służyć popularyzacji tematu. Kolejne grupy młodzieży podejmą działania zmierzające propagowania idei wolontariatu wśród młodzieży: przygotowane plakatów reklamowych, spotkania dla gimnazjalistów. Nawiązana zostanie współpraca z organizacją działającą w ramach wolontariatu (spotkanie zorganizowane w szkole). Efektem wszelkich działań będzie stworzenie grupy wolontariuszy pracujących w hospicjum w Czchowie, a następnie powołanie organizacji pozarządowej kontynuującej ideę.

Budżet projektu: 8 400 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Zespół Szkół w Czchowie

Miejscowość: Czchów

Ulica, nr domu i lokalu: Sądecka 187

Kod pocztowy i Poczta: 32-860 Czchów

Województwo: małopolskie

Powiat: brzeski

Adres strony internetowej: –

Aby słowo zamienić w czyn…, czyli od dziennikarza do wolontariusza

Sądecka 30, 32-860 Czchów, Polska

Więcej