Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Kapliczki, figurki i krzyże przydrożne w Nawsiu Brzosteckim i Woli Brzosteckiej - 2006

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Dorośli Dzieciom w Nawsiu Brzosteckim

Cel:

Zapoznanie uczniów z historią ludzi i miejsc, w których żyją oraz organizacja działań mających na celu upowszechnienie tej wiedzy. Młodzież zdobędzie nową wiedzę oraz umiejętności: posługiwania się komputerem, cyfrowym aparatem fotograficznym, dyktafonem. Celem działań jest wzmocnienie u uczniów poczucia współodpowiedzialności za dziedzictwo kulturowe.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami projektu będą uczniowie klas I – III gimnazjum (13–15 lat) – uczestnicy warsztatów dziennikarskich, kółka informatycznego i historycznego, a także inni chętni uczniowie zamieszkujący miejscowości: Nawsie Brzosteckie i Wola Brzostecka, należące do naszego obwodu szkolnego, oraz Kamienica Górna i Bączałka oddalone od szkoły kilka kilometrów.

Opis projektu:

Projekt polegał będzie na: inwentaryzacji, opisie wyglądu i historii, dokumentacji zdjęciowej kapliczek, figurek i krzyży przydrożnych we wsiach Nawsie Brzosteckie i Wola Brzostecka; stworzeniu bazy danych komputerowych tych informacji; opracowaniu danych i druku przewodnika – albumu. Celem projektu jest zapoznanie uczniów z wydarzeniami związanymi z historią ludzi i miejsc, w których żyją, organizacja działań mających na celu upowszechnienie tej wiedzy, a także zorganizowanie stałej opieki nad tymi obiektami.
Uczestnikami projektu będą uczniowie gimnazjum pracujący pod opieką nauczycieli języka polskiego, historii, informatyki, plastyki. Dotacja przeznaczona zostanie na przeprowadzenie dodatkowych zajęć oraz zakup materiałów potrzebnych do pracy. Spodziewanym efektem pracy będzie przewodnik – album „Kapliczki, figurki i krzyże przydrożne w Nawsiu Brzosteckim i Woli Brzosteckiej” oraz nabycie nowych wiadomości i umiejętności przez uczniów.

Budżet projektu: 7 677 zł

Dotacja: 6 500 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Dorośli Dzieciom w Nawsiu Brzosteckim

Miejscowość: Nawsie Brzosteckie

Ulica, nr domu i lokalu: Nawsie Brzosteckie 206

Kod pocztowy i Poczta: 39-230 Brzostek

Województwo: podkarpackie

Powiat: dębicki

Adres strony internetowej: –

Kapliczki, figurki i krzyże przydrożne w Nawsiu Brzosteckim i Woli Brzosteckiej

Nawsie 302, 39-110, Polska

Więcej