Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Teatr to jest takie miejsce, w którym mocniej bije serce, czyli inspiracje teatralne młodzieży - 2006

Realizowany przez:

Zespół Szkół nr 1 – Gimnazjum w Stobiernej

Cel:

Wykształcenie zmysłu obserwacyjnego młodzieży i nauczycieli na społeczne relacje środowiskowe i nabycie umiejetności podejmowania lokalnych kampanii społecznych na rzecz rozwoju kultury,rozwiązywania problemów lokalnych i współuczestniczenia w powołaniu do życia stowarzyszenia reprezentujacego ruch obywatelski, jak również ukształtowanie osobowości przez sztukę.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami projektu będą uczniowie gimnazjum oraz uczniowie szkół średnich mieszkający w Stobiernej. W skład grupy wejdą uczniowie gimnazjum, zarówno obecni, jak i absolwenci, którzy dotychczas wykazywali się pracą na rzecz szkoły i środowiska, brali udział w organizowaniu imprez szkolnych i lokalnych, jak również chętni do wspólnej pracy i zainteresowani sztuką.

Opis projektu:

Projekt zakłada utworzenie grupy teatralnej z obecnych uczniów gimnazjum oraz absolwentów, uczniów szkół średnich mieszkających w Stobiernej i zorganizowanie dla niej zajęć z profesjonalnymi aktorami z Teatru im. Wandy Siemaszkowej oraz Teatru Maska w Rzeszowie. Efektem wspólnych spotkań, które odbywałyby się w naszej szkole oraz w obu teatrach, byłby Gminny Festiwal Teatralny, na który zostałyby zaproszone teatry szkolne działajace w gimnazjach Gminy Trzebownisko. Ponadto grupa teatralna miałaby możliwość wyjazdu do Krakowa do wybranego teatru na spektakl.
Praca z młodzieżą miałaby formę warsztatów, które prowadziliby zawodowi aktorzy oraz nauczyciele poloniści. Młodzież poznałaby historę teatru, teatr od kulis, rózne formy sztuki teatralnej. Warsztaty objęłyby także wystawienie zaproponowanej sztuki teatralnej na Gminnym Festiwalu Teatralnym. Byłaby to impreza środowiskowa, w której wzięliby bezpośredni udział uczniowie gimnazjów z terenu gminy, przedstawiciele organu prowadzącego, lokalne władze, nauczyciele oraz rodzice uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Stobiernej. Projekt zakłada również zajęcia z edukacji obywatelskiej, które przygotowałyby młodzież i nauczycieli do zrozumienia wagi powołania Stowarzyszenia jako drogi do Społeczeństwa Obywatelskiego. Końcowym efektem będzie powołanie Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Stobiernej – Wieś Aktywna.

Budżet projektu: 12 400 zł

Dotacja: 5 500 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Zespół Szkół nr 1 – Gimnazjum w Stobiernej

Miejscowość: Stobierna

Ulica, nr domu i lokalu: Stobierna

Kod pocztowy i Poczta: 36-002 Jasionka

Województwo: podkarpackie

Powiat: rzeszowski

Adres strony internetowej: –

Teatr to jest takie miejsce, w którym mocniej bije serce, czyli inspiracje teatralne młodzieży

Stobierna 351, 36-002, Polska

Więcej