Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Z bisnesem na Ty! - 2006

Realizowany przez:

Gimnazjum w Narolu

Cel:

Promowanie w środowisku szkolnym postaw przedsiębiorczych i nawyków ekonomicznego myślenia oraz umiejetności szukania pracy, przygotowanie merytoryczne do funkcjonowania w srodowisku i przyszłej pracy.

Odbiorcy projektu:

Młodzież gimnazjalna w wieku 13 -16 lat z obwodu szkolnego, która w najbliższych latach będzie podejmowała decyzje o własnej przyszłości.

Opis projektu:

Program Z biznesem na ty ma na celu rozwinięte w uczniach gimnazjum umiejętności egzystencji w rzeczywistości gospodarki wolnorynkowej. Zajęcia mają na celu przedstawienie młodzieży w wieku 13-16 lat, która w najbliższych latach będzie podejmować decyzje o własnej przyszłości procesów, które warunkują rynek. Cykliczne cotygodniowe spotkania z nauczycielami, warsztaty, spotkania z zaproszonymi ekonomistami członkami lokalnego samorządu i przedsiębiorcami -potencjalnymi pracodawcami, wycieczka do oddziałów banku i na uczelnię wyższą wprowadzą przyszłych pracowników lub właścicieli firm w świat biznesu. Młodzież oprócz teoretycznych wykładów, podczas których będzie poznawać najważniejsze pojęcia ekonomiczne, podejmie próbę założenia wirtualnego przedsiębiorstwa z własną ofertą handlową. Uczniowie będą konkurować miedzy sobą dla uzyskania wirtualnego sukcesu. Organizowane warsztaty będą miały na celu wypracowanie umiejętności szukania pracy takich jak wizerunek dobrego pracobiorcy, wybór najlepszego pracodawcy, poszukiwanie odpowiedniej oferty pracy jak i elementy preorientacji zawodowej prowadzącej do znalezienia swoich mocnych stron i wyboru branży, z którą młodzież wiąże swoja przyszłość. Gimnazjaliści zostaną również zapoznani z podstawowymi mechanizmami działania banków, rodzajem kont, lokat itp.
Na zakończenie programu w czerwcu zorganizowany będzie happening, podczas którego zaprezentowane zostaną efekty sześciomiesięcznej pracy. Impreza ta zaplanowana zostanie w całości przez uczestników zajęć.Środki zostana przeznaczone na sfinansowanie technicznej strony projektu

Budżet projektu: 9 809 zł

Dotacja: 5 800 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gimnazjum w Narolu

Miejscowość: Narol

Ulica, nr domu i lokalu: Graniczna 11

Kod pocztowy i Poczta: 37-610 Narol

Województwo: podkarpackie

Powiat: lubaczowski

Adres strony internetowej: –

Z bisnesem na Ty!

Graniczna 9, 37-610 Narol, Polska

Więcej