Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Składaj z nami origami - 2006

Realizowany przez:

Gminne Publiczne Gimnazjum w Maniowach

Cel:

Stworzenie młodzieży warunków do aktywnego i twórczego sposobu spędzania wolnego czasu, zaangażowanie do podjęcia działań, które będą rozwijały ich zainteresowania, wspólne działania młodzieży z różnych środowisk, zainteresowanie uczniów matematyką poprzez ukazanie jej artystycznego wizerunku, podnoszenie umiejętności społecznych.

Odbiorcy projektu:

Bezpośrednio: 30 osób (13-15 lat) z Gimnazjum w Maniowach, zainteresowana projektem z miejscowości: Maniowy, Kluszkowce, Czorsztyn, Mizerna i Huba. Pośrednio: młodzież z gimnazjów ościennych, dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych z gminy Czorsztyn (11-13 lat), ich nauczyciele matematyki

Opis projektu:

W ramach pracy koła origami jego członkowie zdobywają wiedzę i umiejętności z zakresu sztuki origami, zapoznają się z techniką haftu matematycznego a nade wszystko badają matematyczne aspekty wykonanych prac. Działalność koła obejmuje także realizację indywidualnych lub grupowych projektów z zakresu chemii, biologii, wych,fiz., religii i matematyki z wykorzystaniem techniki origami oraz własnej pomysłowości. Origamiści z Maniów będą organizatorami dwóch międzyszkolnych konkursów o charakterze matematyczno-artystycznym oraz licznych wystaw. Wezmą aktywny udział w Festiwalu Origami Polska 2007. Innym zakresem działalności koła będzie dzielenie się zdobytą wiedzą i umiejętnościami z uczniami i nauczycielami matematyki (sztuki) z innych szkół, czyli samodzielne prowadzenie zajęć warsztatowych. W planach pracy koła jest także podarowanie niepełnosprawnym dzieciom oraz pensjonariuszom przytuliska wielkanocnych upominków. Członkowie Koła origami zapoznają się także z techniką regionalnej twórczości ludowej wykorzystującej jako tworzywo papier, będą śledzić i dostrzegać korelacje międzykulturowe. Dotacja ma być przeznaczona na sfinansowanie wynagrodzenia instruktorów prowadzących zajęcia, pokrycie kosztów papieru, książek, wyżywienia, przejazdów, obsługi projektu. Wymiernym efektem projektu będą wykonane przez uczniów prace.

Budżet projektu: 9 725 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminne Publiczne Gimnazjum w Maniowach

Miejscowość: Maniowy

Ulica, nr domu i lokalu: Szkolna 2

Kod pocztowy i Poczta: 34-436 Maniowy

Województwo: małopolskie

Powiat: nowotarski

Adres strony internetowej: –

Składaj z nami origami

Reymonta 2, 34-436 Maniowy, Polska

Więcej