Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Budujemy mogilańskie podedworze - 2006

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach

Cel:

Celem projektu jest pobudzenie aspiracji poznawczych młodzieży, zwiększenie umiejętności pracy w zespole oraz zwiększenie świadomości wykorzystania potencjału intelektualnego i artystycznego młodzieży wiejskiej.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami projektu jest 35-40 osobowa grupa młodzieży w wieku od 13-19 lat. Rekrutacja odbędzie się w Gimnazjach oraz Liceum i zostanie przeprowadzona na podstawie ankiety.

Opis projektu:

Celem projektu jest pobudzenie aspiracji poznawczych młodzieży, zwiększenie umiejętności młodzieży pracy w zespole oraz zwiększenie świadomości wykorzystania potencjału intelektualnego i artystycznego młodzieży wiejskiej. Uczestnikami projektu będzie 35-40 osobowa grupa młodzieży w wieku 13-19 lat z gimnazjów oraz liceum z terenu gminy Mogilany. Zaplanowane działania mają umożliwić zapoznanie się młodzieży z tradycyjną zabudową gminy Mogilany wystepującej na przełomie XVIII/XIXw. oraz stworzenie jej makiety (w tym wirtualnej). W trakcie zajęć młodzież pozna także podtawy pomiarów geodezyjnych, tworzenia map sytuacyjno-wysokościowych, projektowania budowli przez architekta oraz konstruktora budowlanego a także aspekt prawny przygotowania dokumentacji budowlanej. Wspólne działania na rzecz stworzenia makiety i jej przygotowanie przez młodzież zwiększy wykorzystanie potencjału intelektualnego i artystycznego młodzieży, podniesie umiejętności pracy w zespole, pozwoli zdobyć nowe umiejętności z dziedziny budownictwa oraz rozwinąć zdolności manualne. Dotacja zostanie przeznaczona na wynagrodzenia dla specjalistów prowadzących zajęcia, wycieczkę – koszty transportu, biletów, wyzywienie oraz na materiały do budowy makiety.

Budżet projektu: 16 119 zł

Dotacja: 5 800 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach

Miejscowość: Mogilany

Ulica, nr domu i lokalu: Grodzka 1

Kod pocztowy i Poczta: 32-031 Mogilany

Województwo: małopolskie

Powiat: krakowski

Adres strony internetowej: –

Budujemy mogilańskie podedworze

Świątnicka 2, 32-031 Mogilany, Polska

Więcej