Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Salon prezentacji Nakręconych - 2006

Realizowany przez:

Grupa nieformalna Nakręceni w Strzeszkowicach

Cel:

Poprzez projekt:
– chcemy zawiązac grupę teatralno-filmową aktywnie działającą, wykorzystując nowoczesny sprzęt i stworzyć cykliczne spotkania ze sztuką,
– chcemy nabyć wiedzę z zakresu sztuki filmowania oraz wprowadzić młodzież z potencałem w tajniki gry scenicznej i elementarnych zadań aktorskich,
– chcemy ze sztuką wyjść w plener, skoro w naszej gminie jej brak

Odbiorcy projektu:

Grupa docelowa: 30 gimnazjalistów, licealistów z gminy Niedrzewica Duża pośrednio: 12 osób realizujacych projekt,6 wolontariuszy.

Opis projektu:

Amatorska działalność filmowa i teatralna jaką chcemy rozwinąć w Strzeszkowicach przybliży młodzieży sztukę filmowania wszystkiego co jest wokół nas i tych dziedziń artystycznych, jakie film i teatr w sobie mieści: literatury, plastyki, muzyki. Tajemnica jaką ma w sobie sztuka filmu, teatru to marzenie wielu osób w naszej miejscowosci, niestety nikt dotąd nie podjał się działań, które dałyby taką mozliwość. Ponieważ sami mieliśmy kontakt (na studiach i zajeciach w lubelskich domach kultury) z obróbką filmu, amatorską reżyserią i tworzeniem muzyki, wiemy ile radości i satysfakji sprawia gotowy materiał. Pragniemy podzielić się tymi doświadczeniami z młodzszymi kolegami. Dlatego też powstała nasza grupa 'NAKRĘCENI’. Naszym celem jest rozwinięcie wiedzy filmowej i teatralnej. Chcemy zachęcić młodych ludzi do poznania dziedzin niedostępnych w naszym środowisku lokalnym. Zapoznamy się z możliwościami, jakie dają nam współczesne techniki audiowizualne oraz jak połączyć teatr z technikami filmowymi. Chcemy stworzyć coś innowacyjnego i odkrywczego, wyjść poza schemat szkolnego nauczania. Mamy nadzieję, że dzieki kilkumiesięcznym spotkaniom warsztatowym powstanie spójna grupa filmowa i teatralna oraz zespół literacki. Fundusze z dotacji potrzebne są nam na zakup sprzętu filmowego i rekwizytów scenograficznych do zaplanowanych spektakli i wieczorów literackich.

Budżet projektu: 10 110 zł

Dotacja: 6 600 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Grupa nieformalna Nakręceni w Strzeszkowicach

Miejscowość: Strzeszkowice

Ulica, nr domu i lokalu: Strzeszkowice Duże 209

Kod pocztowy i Poczta: 24-220 Niedrzwica Duża

Województwo: lubelskie

Powiat: lubelski

Adres strony internetowej: –

Salon prezentacji Nakręconych

Strzeszkowice Duże 315, 24-220, Polska

Więcej