Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Na szkolnej fali - 2006

Realizowany przez:

Gimnazjum im. Bohaterów Armii Krajowej w Łężynach

Cel:

Projekt ma na celu utworzenie szkolnego studia radiowego, które będzie działało w budynku Gimnazjum w Łężynach. Poprzez realizację tego zadania mamy zamiar rozbudzić w młodzieży zainteresowanie przekazem radiowym, motywować do efektywnej pracy nad własnym językiem oraz uczyć świadomego korzystania z mediów.

Odbiorcy projektu:

Młodzież z Gimnazjum w Łężynach.

Opis projektu:

Planujemy przeprowadzić cykl szkoleń dla grupy redaktorskiej, mających za zadanie doskonalenie umiejętności wspartych potrzebną wiedzą w zakresie kształcenia językowego i kulturalno-literackiego. Zamierzamy pokazać uczniom, jak działa profesjonalne studio radiowe, organizując wyjazdy do ogólnopolskiej i lokalnej rozgłośni radiowej, gdzie młodzież otrzyma fachowe porady od zawodowych redaktorów na co dzień pracujących w radiu. Młodzież będzie również miała okazję poznać historię radia, zwiedzając Muzeum Historii Radia i Sztuki Mediów w Gliwicach. Postaramy się zaangażować w realizację projektu nie tylko grupę redaktorską, ale też całą społeczność uczniowską poprzez organizację cyklicznych konkursów, a także udział we współtworzeniu audycji radiowych. Spodziewamy się, że realizacja projektu przyczyni się w znacznej mierze do znacznego rozwoju umiejętności i zainteresowań uczniów, lecz również będzie stanowić ważny element w życiu szkoły, uatrakcyjniając i twórczo zagospodarowując spędzany czas.
Dotacja zostanie przeznaczona na zakup i instalację sprzętu, organizację wyjazdów i wycieczek oraz przeprowadzenie konkursów.

Budżet projektu: 9 000 zł

Dotacja: 6 300 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gimnazjum im. Bohaterów Armii Krajowej w Łężynach

Miejscowość: Łężyny

Ulica, nr domu i lokalu: Łężyny

Kod pocztowy i Poczta: 38-230 Nowy Żmigród

Województwo: podkarpackie

Powiat: jasielski

Adres strony internetowej: –

Na szkolnej fali

Łężyny 173, 38-230, Polska

Więcej