Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Serniki nie z tej planety - 2006

Realizowany przez:

Grupa Nieformalni z Sernik, Serniki

Cel:

Umożliwienie atrakcyjnego spędzania czasu wolnego,poszerzenie wiedzy z zkaresu astronomii i przyrody, nabycie konkretnych umiejętności związanych z obsługą teleskopu i mikroskopów, pobudzenie młodych ludzi do działania, nabycie konkretnych umiejętności organizatorskich, poznanie ciekawych miejsc i ludzi, podwyżesznie własnej wartości, integracja środowisk młodzieżowych.

Odbiorcy projektu:

Młodzież z miejscowości Serniki.

Opis projektu:

Chcemy stworzyć atrakcyjną alternatywę spędzania czasu wolnego dla młodzieży- poprzez zorgaizowanie zajęć i warsztatów w 'gwiezdym klubie’. Poprzez obserwację nieba i przyrody chcemy poszerzyć wiedzę z zakresu astronomii i przyrody. W naszym klubie stworzymy mapy nieba, kopie planet, będziemy obserwować kratery na księżycu, wykonywać serniki z 'polewą gwiezdną’ oraz gwiezdną biżuterię. Nasza praca ma służyć rozwijaniu młodych umysłów, wyrwaniu ich spoza schematów myślowych. Do projektu zaprosimy wszystkich gimnazjalistów i licealistów poprzez rozdanie 'kosmicznych’ zaproszeń – roznoszonych przez kosmonautów.Na spotkania w 'gwiezdym klubie’ zaprosimy fachowców od nauk przyrodniczych, a także wyjedziemy do obserwatorium na U.M.C.S w Lublinie. Dzięki warsztatom, spotkaniom, obserwacjom i wyjazdom poszerzymy wiedzę z dziedzin astronomii, przyrody,a także nuczymy się piec serniki. Przepisów na serniki poszukiwać będziemy wśród mieszkańców. Finałem naszych działań będzie zorganizowanie 'kosmicznej nocy’, gdzie dla całej społeczności zaprezentujemy wystawę prac, oraz aukcje 'kosmicznych serników’. Wszystkie nasze działania uwiecznimy na fotografiach, oraz opiszemy i wydamy jako broszurę dodając przepisy na Serniki z Sernik.

Budżet projektu: 12 155 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Grupa Nieformalni z Sernik, Serniki

Miejscowość: Serniki

Ulica, nr domu i lokalu: Serniki Kolonia 50a

Kod pocztowy i Poczta: 21-107 Serniki

Województwo: lubelskie

Powiat: lubartowski

Adres strony internetowej: –

Serniki nie z tej planety

Serniki-Kolonia 20, 21-107, Polska

Więcej