Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Biuro Podróży Na Kółkach - 2006

Realizowany przez:

Gimnazjum Sportowe nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Kępnie

Cel:

Celem projektu jest podniesienie samooceny uczniów mieszkających na wsi i dojeżdżających do naszego gimnazjum.

Odbiorcy projektu:

W realizację zadań projektowych zaangażowana zostanie na zasadzie dobrowolności młodzież klas I – III gimnazjum, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów dojeżdżających z okolicznych wsi.

Opis projektu:

Utworzenie szkolnego Biura Podróży Na kółkach pozwoli tej młodzieży wypromować swój region wśród rówieśników. W ramach projektu gimnazjaliści opracują oferty wycieczek i zaprezentują je społeczności lokalnej i szkolnej. Oferty zawierać będą pomysły ciekawych tras rowerowych na szkolne wypady po Ziemi Kępińskiej oraz prezentację zabytków regionu, jego historii, przyrody i gospodarki. W realizację zadań zaangażowana zostanie przede wszystkim młodzież dojeżdżająca do gimnazjum z okolicznych wsi. Dzięki możliwości prezentacji zalet swych rodzinnych stron uczniowie poczują się dowartościowani, a pracując z kolegami z miasta, lepiej się z nimi zintegrują. Do każdej z tras uczestnicy projektu przygotują folder, a pełną ofertę biura podróży zawierać będzie strona internetowa – również opracowana przez uczniów. Ponadto podczas szkoleń prowadzonych przez profesjonalnego fotografa, kierownika zakładu poligraficznego i szkolnego informatyka młodzież nauczy się tworzenia strony www, obsługi aparatu cyfrowego, obróbki zdjęć cyfrowych oraz tworzenia folderów i biuletynów. Zdobyte w ten sposób umiejętności pozwolą rozwinąć indywidualne zainteresowania gimnazjalistów i być może przyczynią się do pojawienia się lepszych perspektyw zdobycia przez nich atrakcyjnego zawodu.

Budżet projektu: 10 100 zł

Dotacja: 5 000 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gimnazjum Sportowe nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Kępnie

Miejscowość: Kępno

Ulica, nr domu i lokalu: Zamkowa 1

Kod pocztowy i Poczta: 63-600 Kępno

Województwo: wielkopolskie

Powiat: kępiński

Adres strony internetowej: –

Biuro Podróży Na Kółkach

Zamkowa 4, 63-600 Kępno, Polska

Więcej