Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Klub Młodego Dziennikarza – KMD - 2006

Realizowany przez:

Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

Cel:

Gazeta i radio pozwolą na rozwijanie talentów dziennikarskich młodzieży, która uczyć się będzie nie tylko redagowania tekstów, łamania gazety, układania ramówki radiowej, ale także będzie miała możliwość doskonalenia pracy z komputerem, poznawania nowych oprogramowań, wyszukiwania i przetwarzania informacji oraz wygłaszania własnych sądów i obrony własnego stanowiska.

Odbiorcy projektu:

W zajęciach klubu uczestniczyć będą chętni, zainteresowani, ze wszystkich typów szkół – od szkoły zasadniczej – liceum profilowane, technikum – do liceum ogólnokształcącego – ok. 15 osób w wieku 15-19 lat.

Opis projektu:

Młodzież z naszej szkoły jest twórcza, utalentowana, chętnie angażuje się w realizacje zadań, które pozwalają na rozwijanie jej pasji i zainteresowań. Wyraźnie istnieje potrzeba zorganizowania profesjonalnych zajęć z dziennikarstwa , aby rozwijać w młodzieży postawy twórcze, krytyczne, uczyć tolerancji i wrażliwości na problemy drugiego człowieka. Nauczenie trudnej sztuki dochodzenia do prawdy i rozwiązywania problemów. Zajęcia prowadzone będą przez dziennikarzy z regionalnych mediów – prasa, radio – w siedzibie szkoły i ośrodkach regionalnych raz w miesiącu. Zajęcia będą miały charakter warsztatów, po których powstaną kolejne etapy projektu. Pierwsze zajęcia dotyczą warsztatu pracy dziennikarza prasowego i radiowego, kolejne to praktyczna nauka pisania artykułów i tekstów dziennikarza radiowego – poznanie różnych gatunków dziennikarskich, kolejne zajęcia to zajęcia praktyczne w radiu i redakcji gazety codziennej. Najlepsze prace członków klubu będą prezentowane na łamach profesjonalnych mediów. Co miesiąc wydawana będzie gazetka informująca o przebiegu projektu i wydarzeniach w mieście, ościennych gminach i Zespole Szkół w Dzierzgoniu. Gazetka ukazywać się będzie w formie tradycyjnej i elektronicznej, co pozwoli młodzieży na rozwijanie zainteresowań elektronicznymi mediami. Raz na dwa miesiące będzie nagrywana audycja radiowa, która w całości przygotowana będzie przez młodzież – począwszy od ramówki audycji, jingli i spotów reklamowych.

Budżet projektu: 9 490 zł

Dotacja: 6 000 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu

Miejscowość: Dzierzgoń

Ulica, nr domu i lokalu: Traugutta 13

Kod pocztowy i Poczta: 82-440 Dzierzgoń

Województwo: pomorskie

Powiat: sztumski

Adres strony internetowej: –

Klub Młodego Dziennikarza – KMD

Traugutta 15A, 82-440 Dzierzgoń, Polska

Więcej