Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Warsztaty twórcze – tradycja ludowa na Kaszubach - 2006

Realizowany przez:

Biblioteka Publiczna Gminy Wejherowo im. Aleksandra Labudy w Bolszewie

Cel:

Zapoznanie młodzieży z kulturą regionalną z zakresu: zwyczajów, obrzędów i tradycji, kabaretu, plastyki, kuchni kaszubskiej i rękodzieła poprzez zajęcia i warsztaty regionalne. Młodzież rozwinie swoje pasje i umiejętności, zdobędzie wiedzę o regionie i jego tradycjach, zaktywizuje się kulturalnie i wzbogaci duchowo, wdroży się do częstego i regularnego kontaktu ze sztuką i kulturą.

Odbiorcy projektu:

Młodzież szkolna (13-16 lat) ze wsi Bolszewo, Gościcino, Góra, Gowino, Kniewo, Nowy Dwór Wejherowski, Orle, Zamostne (gmina Wejherowo).

Opis projektu:

Tematyczne warsztaty artystyczne dla wybranych grup uczniów w bibliotece i w gimnazjum, zapoznanie uczniów z dziedzictwem kulturowym Kaszub (tradycje, obrzędy, wierzenia), zdobycie umiejętności promowania regionu, przekazanie podstaw warsztatu: malarskiego, teatralnego, kulinarnego i rękodzieła przez wykwalifikowaną kadrę nauczycielską i lokalnych twórców, rozbudzenie poczucia dumy z uczestnictwa w kulturze i pogłębienie wrażliwości na piękno tradycji regionu oraz sztuki. Prowadzący: nauczyciele, lokalni twórcy ludowi, aktorzy kabaretowi, etnolog; uczestnicy: uczniowie Samorządowego Gimnazjum w Bolszewie – rekrutacje poprzez plakaty, media oraz nauczycieli.
Planujemy spotkania i warsztaty. Metody pracy: opowiadanie, pokaz, warsztaty, prelekcja, wywiad, ankieta, konkursy: wiedzy i plastyczny. Planowane są: wystawa prac wykonanych przez młodzież, wystawienie inscenizacji, wykonanie potraw regionalnych, stworzenie wzoru wyszywanego haftem kaszubskim (poznawanie kolorów cechowych) i ozdób regionalnych. Efekty: aktywizacja młodzieży, zapoznanie z kulturą regionalną, kontakt z twórcami i ze sztuką, rozwijanie pasji, umiejętności i zdolności twórczych oraz pozytywnych cech charakteru. Dotacja zostanie przeznaczona na honoraria dla prowadzących warsztaty, zakup gablot i sztalugi oraz pozostałe materiały wg projektu budżetu i nagrody.

Budżet projektu: 8 984 zł

Dotacja: 5 300 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Biblioteka Publiczna Gminy Wejherowo im. Aleksandra Labudy w Bolszewie

Miejscowość: Bolszewo

Ulica, nr domu i lokalu: Leśna 35

Kod pocztowy i Poczta: 84-239 Bolszewo

Województwo: pomorskie

Powiat: wejherowski

Adres strony internetowej: –

Warsztaty twórcze – tradycja ludowa na Kaszubach

Długa 50, 84-239 Bolszewo, Polska

Więcej