Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Skąd? Dlaczego? Po co? - 2006

Realizowany przez:

Gimnazjum im. L. Stępczaka w Sławie

Cel:

Celem najważniejszym dla nas jest stworzenie możliwości podniesienia wiedzy technicznej, pobudzanie aspiracji młodzieży i przygotowywanie jej do aktywnego życia w społeczeństwie. Chcemy poszerzać wiedzę uczniów w zakresie: informatyki, fizyki, astronomii z wykorzystaniem nowoczesnych technik informacyjnych.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami jest 30 osobowa grupa młodzieży Gimnazjum, którą interesują sprawy fizyki i astronomii.

Opis projektu:

Posiadamy pracownię komputerową, w której odbywać się będą zajęcia. Obserwacje astronomiczne przeprowadzać będziemy w obserwatorium w Zielonej Górze, po uprzednim nawiązaniu kontaktu z Uniwersytetem Zielonogórskim. Uczniowie będą realizować zadanie zespołowo, dokonując notatek, zdjęć (korzystać też będą z zasobów internetu i biblioteki), które przeniosą na dyski, powstaną prezentacje multimedialne, recenzje, staną się one pomocą naukową w prowadzeniu zajęć lekcyjnych. Program wykracza poza zakres szkoły, stąd uczniowie poszerzą swoją wiedzę i umiejętności z zakresu technik informacyjnych i nauk ścisłych, przyczyni się też do zwiększenia aktywności lokalnej społeczności w zakresie rozwijania zdolności uczniów. Zależy nam aby, młodzież w bardziej efektywny sposób wykorzystała swój czas wolny i zaangażowała się w pracę wolontariatu. Zajęcia prowadzone będą w sposób cykliczny, będą to zajęcia warsztatowe i równocześnie zajęcia w godzinach popłudniowych w pracowni internetowej.

Budżet projektu: 11 053 zł

Dotacja: 4 500 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gimnazjum im. L. Stępczaka w Sławie

Miejscowość: Sława

Ulica, nr domu i lokalu: Wojska Polskiego 16

Kod pocztowy i Poczta: 67-410 Sława

Województwo: lubuskie

Powiat: wschowski

Adres strony internetowej: http://www.gimnazjum-slawa.pl

Skąd? Dlaczego? Po co?

Matejki 6, 67-410 Sława, Polska

Więcej