Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Matematyka inaczej - 2006

Realizowany przez:

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie

Cel:

Cel projektu jest zainteresowanie młodzieży matematyką.

Odbiorcy projektu:

Projekt jest ofertą skierowaną do młodzieży uczącej się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie (wiek 16-19 lat).

Opis projektu:

Pracownia technik matematycznych w ZSP w Czarnkowie wyposażona jest w 30 kalkulatorów graficznych i z wykorzystaniem tego sprzętu pracować będzie I grupa prowadzona przez nauczyciela matematyki – Katarzynę Ruta-Żak. Zadaniem grupy będzie odkrywanie możliwości wykorzystania kalkulatora graficznego w matematyce (nie tylko w treściach objętych programem nauczania). Z pewnością, umiejętności, które nabędzie młodzież, szczególnie rozwiną się po spotkaniu ze specjalistą z zakresu wykorzystania kalkulatora graficznego. Druga grupa odkrywa matematykę za pomocą komputera. W tym celu wykorzystany zostanie arkusz kalkulacyjny, ale też przede wszystkim zakupiony przez szkołę cztery lata temu program komputerowy CABRI. Zajęcia tej grupy prowadzone będą w miarę możliwości w pracowniach komputerowych. Do dyspozycji młodzieży na pewno będą komputery z zainstalowanym programem CABRI znajdujące się w pracowni technik matematycznych, która dodatkowo zostanie wyposażona w projektor multimedialny. Zajęcia tej grupy prowadzić będzie Danuta Karpińska, nauczyciel doradca matematyki, a geometrię przestrzeni z wykorzystaniem CABRI przybliży uczniom Bronisław Pabich. Dla młodzieży uczestniczącej w projekcie zaplanowany został wyjazd do Poznania (UAM).

Budżet projektu: 8 000 zł

Dotacja: 6 300 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie

Miejscowość: Czarnków

Ulica, nr domu i lokalu: Chodzieska 29

Kod pocztowy i Poczta: 64-700 Czarnków

Województwo: wielkopolskie

Powiat: czarnkowsko-trzcianecki

Adres strony internetowej: –

Matematyka inaczej

Chodzieska 9, 64-700 Czarnków, Polska

Więcej