Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Ze sztuką na Ty - 2006

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Oświatowe Ludzi dobrej woli w Krzywiniu

Cel:

Projekt ma na celu rozwijanie zainteresowań młodzieży sztuką(malarstwem,fotografią), rozbudzanie aktywności twórczej młodzieży, a także wskazywanie jej możliwości dalszego rozwoju. Celem projektu jest także integracja młodzieży lokalnej, poznanie przez nią różnych technik plastycznych. Poprzez projekt młodzież wdroży się do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczeństwa(poprzez sztukę) oraz nauczy się wyrażać swoje emocje.

Odbiorcy projektu:

Młodzież szkolna w wieku 13-18 lat, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzywiniu oraz Domu Pomocy Społecznej w Mościszkach. Ogłoszenie o projekcie znajdzie się w każdej ze szkół poszczególnych miejscowościa.

Opis projektu:

Działania obejmują cykl 8 trzygodzinnych warsztatów, które będą się odbywać w soboty – co 2 tygodnie. Ponadto dwudniowe warsztaty malarsko-fotograficzne podczas biwaku integracyjnego. Podczas warsztatów młodzież będzie opanowywała różne techniki malarskie: białe i czarne efekt kontrastu (rysowanie kredą i węglem), plama barwna i jej walory (technika farb olejnych), sposoby uzyskiwania różnorodnej faktury, rysowanie krok po kroku (technika rysunku), pejzaż, martwa natura, portret, sceny rodzajowe (miniwykład, działania praktyczne dowolną techniką). Oprócz technik plastycznych młodzież będzie uczyła się budowy i funkcji aparatu fotograficznego (wykład z pokazem, działania praktyczne), tworzenia fotografii moi rówieśnicy (działania praktyczne), pejzaż w fotografii (działania praktyczne), wyjazd do galerii malarstwa i fotografii w Poznaniu – warsztaty pod nadzorem prowadzącej osoby. Zakończeniem projektu będą dwudniowe warsztaty malarsko-fotograficzne podczas biwaku integracyjnego w schronisku (Łagowo)
oraz happyening na Rynku w Krzywiniu. Młodzież nauczy się wyrażać własne emocje poprzez sztukę.

Budżet projektu: 9 985 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Oświatowe Ludzi dobrej woli w Krzywiniu

Miejscowość: Krzywiń

Ulica, nr domu i lokalu: Strzelecka 13

Kod pocztowy i Poczta: 64-010 Krzywiń

Województwo: wielkopolskie

Powiat: kościański

Adres strony internetowej: –

Ze sztuką na Ty

Strzelecka 16, 64-010 Krzywiń, Polska

Więcej