Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Logika i analiza – podstawy rozwoju twórczego myślenia - 2006

Realizowany przez:

Uczniowski Klub Sportowy Płomyk w Nekli

Cel:

Celem projektu jest poprawa u młodzieży logicznego i analitycznego myślenia, promocja zdrowego i twórczego stylu życia, integracja młodych ludzi i wyzwolenie jej inicjatywy w działaniu na rzecz tworzenia środowiska szachowego w Nekli.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 13-16 lat z terenu Nekli i okolic.

Opis projektu:

Zaplanowaliśmy działania umożliwiające szkolenia szachowe, trening gry w szachy, kontakt z rówieśnikami z dużych miast, grających w znanych klubach, udział w zawodach, szkoleniach, symultanach,etc. W projekcie weźmie udział grupa młodzieży, która poprzez grę w szachy będzie doskonaliła logiczne i analityczne myślenie niezbedne w nauce przedmiotów ścisłych. Projekt odegra istotną rolę w nabyciu i kształtowaniu wielu umiejętności – wpłynie wszechstronnie na rozwój uczniów, którzy poprzez rozrywkę będą doskonalić swoje umysły; nauczą się samodzielnego, logicznego rozumowania, sami bedą kreować wydarzenia na szachownicy i ponosić za nie odpowiedzialność, rozwinie pamięć i uwagę, wyobraźnię wzrokową i koncentrację, wykształci poczucie obiektywizmu, nauczy tolerancji i reakcji na niepowodzenia, pozwoli na rozwój twórczego potencjału, który drzemie w każdym młodym człowieku. Oprócz uczestnictwa w zajęciach, spotkaniach, warsztatach, szkoleniach i wyjazdów na turnieje, młodzi szachiści będą m.in. promować szachy, organizować turnieje na miejscu, przygotują pokaz żywe szachy.

Budżet projektu: 13 832 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Uczniowski Klub Sportowy Płomyk w Nekli

Miejscowość: Nekla

Ulica, nr domu i lokalu: Szczepańskiego 7

Kod pocztowy i Poczta: 62-330 Nekla

Województwo: wielkopolskie

Powiat: wrzesiński

Adres strony internetowej: –

Logika i analiza – podstawy rozwoju twórczego myślenia

Chopina 26, 62-330 Nekla, Polska

Więcej