Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Kolorowe okna na świat – koło witrażowe - 2006

Realizowany przez:

Gimnazjum we Wrześnicy

Cel:

Celem projektu jest rozwijanie wśród młodzieży zdolności artystycznych, twórczych, a także umiejętności posługiwania się komputerem i wykorzystania go w różnych sytuacjach.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami zajęć będzie młodzież od 13 roku życia.Do koła mogą należeć uczniowie gimnazjum,jak również absolwenci. Młodzież pochodzi z miejscowości Wrześnica, Noskowo, Żabno, Warszkowo, Warszkówko i Tychowo.

Opis projektu:

Chcemy zaktywizować rodziców w procesie kształcenia i wychowania ich dzieci, stworzyć ciekawe formy spędzania wolnego czasu na wsi, pokazać możliwości stworzenia sobie własnego warsztatu pracy, zmienić sposób myślenia młodego pokolenia na bardziej otwarty i twórczy. Projekt ma obejmować młodzież z rodzin, gdzie rodzice mają najczęściej wykształcenie podstawowe lub zawodowe, rzadko średnie i wyższe, najczęściej bezrobotni, wykonujący dorywczo sezonową pracę. Działania podjęte w ramach kółka witrażowego realizowane będą metodą projektu. Złożą się one z zajęć pozalekcyjnych odbywających się w świetlicach wiejskich. Zakładamy, że zainteresujemy naszą ofertą również rodziców i innych przedstawiceli społeczności lokalnej. W celu prezentacji produktów planujemy zorganizowanie wystaw, pokazy prezentacji multimedialnych stworzonych przez uczniów, zamieszczenie informacji na stronie internetowej szkoły oraz w lokalnej prasie. Efektem działań ma być lepsza współpraca szkoły i rodziców, pokazanie możliwości stworzenia sobie stanowiska pracy, rozwinięcie w uczniach aktywności i pewności siebie, podniesienie samooceny, poprawa wyników w nauce, promocja szkoły.

Budżet projektu: 9 920 zł

Dotacja: 6 700 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gimnazjum we Wrześnicy

Miejscowość: Wrześnica

Ulica, nr domu i lokalu: Wrześnica 19a

Kod pocztowy i Poczta: 76-122 Wrześnica

Województwo: zachodniopomorskie

Powiat: sławieński

Adres strony internetowej: –

Kolorowe okna na świat – koło witrażowe

Wrześnica 66, 76-122, Polska

Więcej