Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Rzeczy zwykłe – niezwykłe. Historia naszych przodków w przydrożnych kapliczkach zawarta - 2006

Realizowany przez:

Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie

Cel:

Celem projektu jest przygotowanie młodzieży z upośledzeniem do aktywnego uczestnictwa w świecie kultury, wspomaganie umiejętności poznawania i poszukiwania korzeni kultury rodzimej oraz rozwijania zainteresowań swoim regionem.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcy projektu: uczniowie klas specjalnych w wieku 14 – 18 lat, zamieszkali na terenie miasta i gminy Gniew oraz wolontariusze.

Opis projektu:

Planowane działania: organizacja wycieczek pieszych i rowerowych po Ziemi Gniewskiej, spotkania w parafii – rozmowy z księżmi, zbieranie dokumentacji kapliczek, spotkania z najstarszymi mieszkańcami miejscowości – uzyskanie informacji o historii kapliczek, miejscowych zwyczajach i legendach, uczenie umiejętności posługiwania się aparatem cyfrowym, wykorzystania komputerów w opracowaniu zebranych materiałów, zajęcia plastyczne – tworzenie (na wzór sejneńskich) kart przydrożnych kapliczek, przygotowanie wystawy – Kociewskie Bożemęki, przygotowanie albumu dokumentującego wyniki pracy młodzieży, opracowanie szlaku turystycznego: Śladami przydrożnych kapliczek i krzyży, wycieczka do Muzeum Historycznego w Gdańsku, powołanie szkolnego koła PTTK -krzewienie idei aktywnego wypoczynku, poznawanie ciekawych miejsc swojego regionu.

Budżet projektu: 14 250 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie

Miejscowość: Gniew

Ulica, nr domu i lokalu: 27 stycznia 19

Kod pocztowy i Poczta: 83-140 Gniew

Województwo: pomorskie

Powiat: tczewski

Adres strony internetowej: –

Rzeczy zwykłe – niezwykłe. Historia naszych przodków w przydrożnych kapliczkach zawarta

27 Stycznia 19, 83-140 Gniew, Polska

Więcej