Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Sam kreuję swoją przyszłość i rzeczywistość wokół mnie - 2006

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury w Koczale

Cel:

Cele projektu to:
– nauka prezentacji swojej wiedzy i umiejętności podczas sprawdzianów, egzaminów i poszukiwania pracy,
– wyzbycie się poczucia niższej wartości,
– kształtowanie umiejętności wyrażania siebie poprzez różne formy wypowiedzi,
– opanowanie tremy i stresu towarzyszącemu każdemu publicznemu wystąpieniu.
– integrowanie młodzieży poprzez wspólną realizację działań

Odbiorcy projektu:

Sam kreuję swoją przyszłość i rzeczywistość wokół mnie to projekt realizowany w formie warsztatów przeznaczony dla młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich, zamieszkującej naszą gminę.

Opis projektu:

Projekt składa się z 2 działań: Sam kreuję swoją przyszłość oraz Kreuję rzeczywistość wokół siebie.
Tematyka i forma projektu zostały zainspirowane przez młodzież, która ucząc się w różnych szkołach zauważyła ogromne trudności w prezentowaniu swojej wiedzy i umiejętności na forum klasy czy w szerszych kręgach społecznych oraz brak możliwości realizowania swoich pomysłów. Cykl warsztatów działania 1 obejmowałby naukę autoprezentacji wraz ze stworzeniem własnego, niepowtarzalnego image poprzez zajęcia kreowania prawidłowej wypowiedzi, panowania nad stresem i kształtowania wizerunku zewnętrznego z zastosowaniem środków literackich, teatralnych i medialnych. Efektem warsztatów jest nauka prezentacji swojej wiedzy i umiejętności podczas różnych egzaminów i późniejszego poszukiwania pracy oraz także wyzbycie się poczucia niższej wartości. Kształtowanie umiejętności wyrażania siebie poprzez różne formy wypowiedzi oraz opanowanie tremy i stresu towarzyszącemu każdemu wystąpieniu. Działanie 2 to pomysł młodzieży na stworzenie wspólnego miejsca spotkań na powietrzu dla wszystkich mieszkańców, poprzez zagospodarowanie własnymi siłami wolnego placu w centrum wsi. Zadaniem młodzieży jest wykonanie projektu, który byłby akceptowany przez władze gminy i jego częściowa realizacja. Celem jest integrowanie młodzieży z różnych środowisk oraz kształtowanie otwartej i aktywnej postawy wobec rzeczywistości.

Budżet projektu: 12 913 zł

Dotacja: 4 900 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury w Koczale

Miejscowość: Koczała

Ulica, nr domu i lokalu: Klonowa 9

Kod pocztowy i Poczta: 77-220 Koczała

Województwo: pomorskie

Powiat: człuchowski

Adres strony internetowej: –

Sam kreuję swoją przyszłość i rzeczywistość wokół mnie

77-220 Koczała; Zielona 2, 77-220 Koczała, Polska

Więcej