Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Z archeologią za pan brat - 2006

Realizowany przez:

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Owidzu

Cel:

Głównym celem projektu jest pobudzenie aktywności poznawczej młodzieży z terenów wiejskich, poszerzenie oferty edukacyjnej z zakresu lokalnej historii kultury i archeologii oraz aktywne włączenie młodych ludzi w życie lokalnej społeczności.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu będzie młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Owidzu (na terenie gminy wiejskiej Starogard Gdański).

Opis projektu:

Projekt Z archeologią za pan brat będzie stanowił szereg cyklicznych działań związanych z istnieniem wczesnośredniowiecznego grodziska w miejscowości Owidz. Będą one obejmowały: cykl 6 warsztatów (podzielonych na dwie 2-godzinne części) z zakresu archeologii dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, prowadzonych przez archeologów i historyków z różnych instytucji; szkolny konkurs (w 3 kategoriach: plastyka, makieta i multimedia) na rekonstrukcję grodziska w Owidzu; imprezę plenerową na terenie otaczającym obszar grodziska z aktywnym udziałem młodzieży, prezentującej życie w średniowiecznym grodzie. Spodziewanymi efektami projektu są: pogłębienie wiedzy z zakresu historii kultury i archeologii, nabycie umiejętności: samodzielnego wykonania dokumentacji do własnych projektów, pracy w zespole warsztatowym, praktycznego zastosowania metod naukowych w edukacji oraz samodzielnej weryfikacji dotychczasowej wiedzy ze zdobyczami współczesnej nauki grodziska.

Budżet projektu: 9 290 zł

Dotacja: 5 500 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Owidzu

Miejscowość: Owidz

Ulica, nr domu i lokalu: Szkolna 6

Kod pocztowy i Poczta: 83-211 Jabłowo

Województwo: pomorskie

Powiat: starogardzki

Adres strony internetowej: –

Z archeologią za pan brat

Szkolna 1, 83-211 Owidz, Polska

Więcej