Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Drogi i dróżki do Piękniejszego Świata - 2006

Realizowany przez:

Gimnazjum w Chwiramie

Cel:

Nadrzędny cel projektu – wzbogacanie zainteresowań młodzieży środkami wyrazu plastycznego poprzez poszukiwanie inspiracji naturą i stosowanie niekonwencjonalnych technik plastycznych.

Odbiorcy projektu:

Na warsztaty będą uczęszczać chętni uczniowie gimnazjum w wieku 13 – 16 lat. Do szkoły uczęszcza młodzież z 30 okolicznych wsi.

Opis projektu:

Talenty i predyspozycje gimnazjalistów zaprezentujemy dorosłym mieszkańcom naszej gminy w celu zaspokojenia ich kulturalnych i edukacyjnych potrzeb. W celu pobudzenia aspiracji poznawczych młodzieży zostanie zorganizowany wyjazd do Muzeum Narodowego w Poznaniu. Projekt pozwoli nawiązać nowe kontakty i rozwinąć współpracę z Fundacją Piękniejszego Świata. W warsztatach uczestniczyć będzie stale grupa 25 osób. Udział w projekcie stworzy młodym artystom nowe możliwości. Kontynuowane będą cotygodniowe spotkania pozalekcyjne, organizowane cyklicznie wystawy, a finałem będą 3-dniowe warsztaty plastyczne i plener w Fundacji Piękniejszego Świata w Skłudzewie koło Torunia. Uczniowie poprowadzą zajęcia plastyczne w zaprzyjaźnionym ze szkołą Domie Pomocy Społecznej w Wałczu. Wspólnie z niepełnosprawnymi mieszkańcami DPS przygotują wystawę. Wspólnie z uczniami w Gimnazjum w Lubnie zorganizują jedniodniowy plener plastyczny na terenie Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej i Ekologicznej w Wałczu.

Budżet projektu: 11 525 zł

Dotacja: 6 900 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gimnazjum w Chwiramie

Miejscowość: Chwiram

Ulica, nr domu i lokalu: Chwiram

Kod pocztowy i Poczta: 78-600 Wałcz

Województwo: zachodniopomorskie

Powiat: wałecki

Adres strony internetowej: –

Drogi i dróżki do Piękniejszego Świata

Chwiram 1A, 78-627, Polska

Więcej