Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Budujemy mosty – poznać przeszłość, by zrozumieć przyszłość - 2006

Realizowany przez:

Publiczne Gimnazjum im. Henryka Brodatego w Nowogrodzie Bobrzańskim

Cel:

Głównym celem projektu jest poznanie zwyczajów, tradycji i obrzędów mniejszości narodowych istniejących na terenie gminy Nowogród.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami będą uczniowie działający w Samorządzie Uczniowskim w gimnazjum, Szkolnym Kole Caritas, Klubie Wolontariusza.

Opis projektu:

Młodzież, ich rodzice i mieszkańcy zapoznają się z wiedzą o odmienności kulturowej mniejszości, ukażemy elementy łączące różne wyznania istniejące na naszym terenie oraz uświadomimy im, że każdy z nas jest częścią społeczeństwa bez względu na swój wygląd, wyznanie i pochodzenie. Na tle odmienności narodowej dochodzi do sytuacji przemocowych, bójek, wyszydzania, wyśmiewania. Dlatego tak ważnym problemem dla nas jest poszukiwanie współdziałania na tle odmienności narodowej, etnicznej czy wyznaniowej. Zajęcia, to głównie warsztaty prowadzone przez przedstawicieli mniejszości narodowych, przedstawicieli różnych wyznań, psychologa. Każdy miesiąc zostanie poświęcony innej narodowści, innemu wyznaniu. Co dwa tygodnie uczniowie w różnych miejscowościach będą mieli okazję poznać zwyczaje, obrzędy, dania charakterystyczne dla danej mniejszości narodowej. Poznają ich tańce i pieśni. Będą tworzyć oryginalne ozdoby, o których coraz częściej wszyscy zapominamy.Uczestnikami projektu będą uczniowie gimnazjum, pracujący w wolontariacie, samorządzie uczniowskim i Caritasie. Trwałym efektem działań będzie powstanie monografii i stałej ekspozycji Mozaika narodowościowa w Gminie Nowogród Bobrz.

Budżet projektu: 13 240 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Publiczne Gimnazjum im. Henryka Brodatego w Nowogrodzie Bobrzańskim

Miejscowość: Nowogród Bobrzański

Ulica, nr domu i lokalu: Kościuszki 41

Kod pocztowy i Poczta: 66-010 Nowogród Bobrzański

Województwo: lubuskie

Powiat: zielonogórski

Adres strony internetowej: –

Budujemy mosty – poznać przeszłość, by zrozumieć przyszłość

Kościuszki 32, 66-010 Nowogród Bobrzański, Polska

Więcej