Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Darłowskie laboratorium fizyczne, czyli moda na eksperymentowanie - 2006

Realizowany przez:

Zespół Szkół im. Stefana Żeromskiego w Darłowie

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie przez młodzież umiejętności pracy zespołowej, autoprezentacji, eksperymentowania, fascynacji zjawiskami zachodzącymi wokół nas.

Odbiorcy projektu:

Darłowska młodzież w wieku 13–19 lat.

Opis projektu:

W ramach projektu zostanie utworzone Darłowskie Laboratorium Fizyczne i wpisane w program działań Młodzieżowej Akademii Aktywności w Darłowie. Młodzi ludzie przez 6 miesięcy jako asystenci pod opieką opiekuna wykonywać będą szereg eksperymentów i badań zaproponowanych przez nich samych. Eksperymenty będą prezentowane i omawiane przez młodzież również na długich przerwach w szkołach, dzięki czemu będą mogli zaszczepiać bakcyla eksperymentowania i wzbudzać ciekawość poznawczą równieśników. W czasie trwania projektu zostanie ogłoszony konkurs fotograficzny Fizyka w obiektywie w szkołach Darłowa, którego celem będzie popularyzacja fizyki i rozwijanie umiejętności dostrzegania jej praw w zjawiskach. Zakończenie projektu i rozstrzygniecie konkursu nastąpi podczas „Jarmarku – z fizyką za pan brat” – imprezy środowiskowej promującej ideę wyrównywania szans edukacyjnych. Impreza zorganizowana zostanie w formie interaktywnej, asystenci laboratorium zaprezentują doświadczenia i eksperymenty – efekty swojej półrocznej pracy.

Budżet projektu: 12 330 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Zespół Szkół im. Stefana Żeromskiego w Darłowie

Miejscowość: Darłowo

Ulica, nr domu i lokalu: Chopina 4

Kod pocztowy i Poczta: 76-150 Darłowo

Województwo: zachodniopomorskie

Powiat: sławieński

Adres strony internetowej: http://mcalider.w.interia.pl/

Darłowskie laboratorium fizyczne, czyli moda na eksperymentowanie

Księżnej Zofii 4, 76-150 Darłowo, Polska

Więcej