Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Przez szkutnię do odpowiedzialności - 2006

Realizowany przez:

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. M. Karłowskiej w Żninie

Cel:

Projekt ma na celu uształtowanie aktywnych i odpowiedzialnych postaw wobec rzeczywistości, stworzenie nowych form spędzania czasu wolnego oraz
rozwój umiejętności wykorzystywania technik informacyjnych i rozbudzanie aspiracji poznawczych.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami projektu będą młodzi w wieku 15-18 lat, zamieszkali w Żninie i okolicznych wsiach.

Opis projektu:

Pomysł zrodził się w czasie realizacji zadań pierwszego projektu. Jedną z korzyści z jego realizacji było zbliżenie do siebie młodzieży i nauczycieli na gruncie pozalekcyjnym. Wiele dowiedzieliśmy się o sobie nawzajem, m.in. 'wypłynęła’ sprawa spływów kajakowych. Zainteresowanie tą formą aktywnego wypoczynku wśród naszych wychowanków jest bardzo duże, warunki geograficzne bardzo dobre, natomiast dostępna baza sprzętowa uboga. Brakuje również profesjonalnej informacji na temat dostępnego szlaku wodnego. Postanowiliśmy więc wziąć sprawy we własne ręce i wraz z młodzieżą podjąć działania prowadzące do oznakowania i rozreklamowania szlaku kajakowego Żnin-Biskupin oraz poprawienia stanu sprzętu kajakowego dostępnego poprzez Międzyszkolny Klub Żeglarski w Żninie. Poprzez prace związane z naprawą sprzętu chcemy kształcić u młodych bardzo pożądane cechy przyszłych pracowników tj. odpowiedzialność, dokładność, cierpliwość i precyzję. Czynności związane z przygotowaniem i opisaniem szlaku rozbudzić mają u nich aktywność poznawczą i doskonalić umiejętności wyszukiwania i selekcjonowania informacji. Przygotowanie prezentacji, folderu i strony WWW to okazja do rozwijania umiejętności wykorzystania technologii komputerowych, a impreza na „otwarcie szlaku” to szansa na przełamanie nieśmiałości, kształcenie umiejętności organizacyjnych i autoprezentacji. Dotacja zostanie przeznaczona na zakup materiałów potrzebnych do wyremontowania 10 kajaków, wykonania oznakowań szlaku wodnego i folderu reklamującego efekty naszych działań oraz organizację imprezy dla lokalnego środowiska.

Budżet projektu: 9 940 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. M. Karłowskiej w Żninie

Miejscowość: Żnin

Ulica, nr domu i lokalu: Browarowa14

Kod pocztowy i Poczta: 88-400 Żnin

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: żniński

Adres strony internetowej: –

Przez szkutnię do odpowiedzialności

Tysiąclecia 14, 88-400 Żnin, Polska

Więcej