Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Marudy – Reaktywacja - 2006

Realizowany przez:

Zespół Szkół im. Michała Kajki w Dąbrówce

Cel:

Celem projektu jest organizowanie czasu wolnego oraz pobudzanie aspiracji poznawczych młodzieży przez:
obrazowe i doświadczalne wyjaśnianie zjawisk zachodzących w rzeczywistości
korzystanie przez młodzież z różnych źródeł informacji oraz technologii informacyjnej, kształtowanie wśród młodzieży umiejętności współpracy z rówieśnikami wyrabianie dokładności i precyzji podczas wykonywanej pracy.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami projektu są wszyscy uczniowie klas I – III gimnazjum i chętni uczniowie klasy VI szkoły podstawowej w Dąbrówce oraz absolwenci tej szkoły mieszkający na terenie obwodu szkoły.

Opis projektu:

Czy Marud już nie będzie? – pytali gimnazjaliści. Będą jeśli chcecie, tylko co chcecie robić? Tak narodził się pomysł nowego projektu. Uczestnicy – to młodzież, która poszukuje pomysłów na zagospodoarowanie czasu wolnego i chce być ważna. Działania oparte są głownie na grupach (z wyłanianym samoistnie liderem).
Pierwszy rodzaj zajęć – to wykonywanie pomocy naukowych (w szkole), w czasie tych spotkań przygotowany będzie dla uczestników słodki posiłek
Drugi – to spotkania w świetlicach wiejskich, z wykorzystaniem technologii informacyjnych i przy użyciu specjalnego sprzętu, przeprowadzane przez wcześniej przygotowaną grupę liderów młodzieżowych. Dodatkowo w świetlicach beneficjenci wykonywac będą modele znanych budowli.
Ufamy, że dzięki temu projektowi znaczna grupa młodych ludzi uwierzy w siebie, realnie oceniać będzie rzeczywistość, zacznie świadomie inwestować czas i zapał w swoją edukację. Dzięki artykułom zamieszczanym w lokalnej prasie dostrzegą niewymierne efekty angażowania się w dobre dzieło.
Dotacja przeznaczona będzie na zakup laptopa, materiałów do przeprowadzenia projektu i słodkie bułki lub pączki oraz na przewozy młodzieży na zajęcia w szkole w Dąbrówce.

Budżet projektu: 19 166 zł

Dotacja: 4 800 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Zespół Szkół im. Michała Kajki w Dąbrówce

Miejscowość: Dąbrówka

Ulica, nr domu i lokalu: Dąbrówka 40

Kod pocztowy i Poczta: 12-250 Orzysz

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: piski

Adres strony internetowej: –

Marudy – Reaktywacja

Dąbrówka 6, 12-250, Polska

Więcej