Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Ja i moja przeszłość… - 2006

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury w Gąsawie

Cel:

Celem projektu jest zaznajomienie młodzieży z przeszłością naszego regionu, opisanie pamiątek przeszłości, kształtowanie poczucia własnej przynależności do społeczności, integracja z pokoleniem dziadków, którego młodzi ludzie praktycznie nie znają(poznanie obrzędów,języka przeszłości swoich przodków), aktwizacja młodych ludzi do twórczego działania, wyrównanie szans edukacyjnych młodzieży z ubogich rodzin,doprowadzenie do zdobycia nowych umiejetności wśród młodzieży.

Odbiorcy projektu:

Uczniowie gąsawskich szkół w wieku od 13 do 19lat, mieszkąjący w małych wsiach naszej gminy, w których nic się nie dzieje.

Opis projektu:

Zdajemy sobie sprawę z tego, że by poznać własną kulturę należy zrozumieć jej istotę, dlatego też pragniemy aby uczestnicy projektu bliżej zapoznali się z przeszłością, tradycjami i obyczajami Pałuk. Projekt będzie z pewnością dla wielu z nas prawdziwą lekcją historii lokalnej.
Uczestnicy naszego projektu to młodzież z gminy Gąsawa, mieszkając w małych wsiach oddalonych średnio o30km od miasta nie mają szans i warunków organizacyjnych na rozwój własnych zainteresowań, dlatego też pragniemy twórczo i pożytecznie zagospodarować im czas wolny.
Efektami naszej pracy będzie:wydanie własnoręcznie przygotowanego informatora turystycznego,stworzenie mapy najciekawszych miejsc z naszej okolicy,wykonanie plakatów i ulotek promujących nasze zabytki,zaznajomienie młodzieży z komputerowymi programami graficznymi oraz wydanie albumu fotograficznego z realizacji naszego projektu.W ramach projektu pragniemy stworzyć kółka zainteresowań o tematyce:informatycznej i kółko polonistyczne.Dotację zamierzamy przeznaczyć na:zakup programu graficznego,artykułów papierniczych,wydanie albumu.

Budżet projektu: 13 140 zł

Dotacja: 5 700 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury w Gąsawie

Miejscowość: Gąsawa

Ulica, nr domu i lokalu: Żnińska 19

Kod pocztowy i Poczta: 88-410 Gąsawa

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: żniński

Adres strony internetowej: –

Ja i moja przeszłość…

Trzemeszeńska 5, 88-410 Gąsawa, Polska

Więcej