Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Szkolna kronika filmowa - 2006

Realizowany przez:

Gimnazjum w Zieleniu

Cel:

Celem projektu jest wykorzystanie zainteresowania młodzieży historią i zabytkami najbliższej okolicy do rozwoju osobowości, umiejętności współpracy i poczucia dumy z przynależności do społeczności lokalnej oraz doskonalenie umiejętności posługiwania się językami obcymi i stosowania technologii informacyjnej w praktyce.

Odbiorcy projektu:

W projekcie będą brali udział uczniowie gimnazjum zamieszkali na terenie Gminy Wąbrzeźno. Gimnazjaliści uczestniczyli w wyborze tematu projektu.

Opis projektu:

Zajęcia będą sprzyjały aktywności młodzieży i ich współdziałania z nauczycielami i środowiskiem (dom kultury, biblioteki, parafie). W projekcie będą brali udział uczniowie gimnazjum zamieszkali na terenie Gminy Wąbrzeźno. Uczestnicy projektu będą zbierali informacje dotyczące historii i zabytków. Następnie przygotują scenariusz filmu i wykonają zdjęcia filmowe, dokonają montażu, dodadzą podkłady muzyczne, wywiady i przygotują wersje niemiecką i angielską napisów. Filmy zostaną nagrane w formacie DVD, a płyty przekazane do bibliotek szkolnych i centrów multimedialnych powiatu wąbrzeskiego. Uczniowie będą również systematycznie tworzyć Szkolną Kronikę Filmową opisującą systematycznie wydarzenia szkolne i prace nad projektem. Dotacja zostanie przeznaczona na zakup kamery cyfrowej, oprogramowania, przeprowadzenie szkoleń z zakresu podstaw dziennikarstwa telewizyjnego, filmowania, komputerowej obróbki zgromadzonego materiału filmowego oraz wyjazdy uczestników do Telwizji Polskiej w Warszawie, na imprezy festiwlowe o multimediach do Torunia oraz wycieczkę związaną z filmowaniem zabytków naszej gminy.

Budżet projektu: 12 080 zł

Dotacja: 6 600 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gimnazjum w Zieleniu

Miejscowość: Zieleń

Ulica, nr domu i lokalu: Zieleń 56

Kod pocztowy i Poczta: 87-200 Wąbrzeźno

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: wąbrzeski

Adres strony internetowej: –

Szkolna kronika filmowa

Zieleń 16, 87-200, Polska

Więcej