Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Krzyże, kapliczki, świątki - 2006

Realizowany przez:

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Jedwabnem

Cel:

Podstawowym celem projektu jest zaktywizowanie młodzieży oraz zainteresowanie jej kulturą swego regionu. W trakcie jego realizacji podnosić będą umiejętności z zakresu technologii informacyjnej. Projekt stwarza również szansę do rozbudzenia w młodych ludziach szacunku do kultury swej małej ojczyzny i poczucia tożsamości.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami projektu będzie młodzież w wieku 13 – 19 lat, czyli uczniowie gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej z gminy Jedwabne. Do uczestnictwa w programie zaproszone zostaną wszystkie osoby zainteresowane.

Opis projektu:

Celem projektu jest zebranie materiału fotograficznego i faktograficznego dotyczącego przydrożnych krzyży i kapliczek w gminie Jedwabne oraz zorganizowanie wystawy na ten temat. Program skierowany jest przede wszystkim do uczniów ZSOiZ, ale zakłada również zaangażowanie młodzieży gimnazjalnej z terenu gminy. Realizacja projektu opierać się będzie na spotkaniach młodzieży z mieszkańcami okolicznych wsi, spisaniu opowieści o okolicznościach powstawania przydrożnych krzyży czy kapliczek i ich roli w społeczności. Efektem końcowym ma być opracowanie na podstawie zebranej dokumentacji strony internetowej, kalendarza oraz wystawy, skierowanej do mieszkańców gminy. Dotacja przeznaczona zostanie na zakup materiałów fotograficznych, papierniczych, wydanie kalendarza oraz zorganizowanie rajdu rowerowego szlakiem wiejskich kapliczek.

Budżet projektu: 10 295 zł

Dotacja: 6 000 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Jedwabnem

Miejscowość: Jedwabne

Ulica, nr domu i lokalu: Wojska Polskiego 17

Kod pocztowy i Poczta: 18-420 Jedwabne

Województwo: podlaskie

Powiat: łomżyński

Adres strony internetowej: –

Krzyże, kapliczki, świątki

Żwirki i Wigury 3, 18-420 Jedwabne, Polska

Więcej