Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Bez barier – wszyscy razem - 2006

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Partnerstwo Sztuk w Gołdapi

Cel:

Projekt ma na celu ukazanie,że os. niepełnosprawne nie są w żaden sposób’gorsze’od osób pełnosprawnych oraz spowodowanie swoimi działaniami większej aktywizacji młodzieży wśród społecznosci lokalnej. 30osób zdobędzie wystarczającą wiedzę artystyczną,aby organizować hapeningi oraz występować przed publicznością.Młodzież pokaże swoim rówieśnikom, jak można zagospodarować wolny czas.

Odbiorcy projektu:

W projekcje bezpośrednimi odbiorcami będzie młodzież ze szkół średnich i gimnazjum – członkowie grupy inetgracyjnej zamieszkujący teren powiatu gołdapskiego oraz osoby niepełnosprawnie uczęszczające na Warsztaty Terapii Zajęciowej. Pośrednimi odbiorcami projektu będzie zaś społeczność lokalna, ogół mieszkańców powiatu gołdapskiego.

Opis projektu:

Projekt ma na celu utworzenie stałej grupy happening`owej składającej się z osób zajmujących się sztukami ognia, chodzeniem na szczudłach, graniem na beczkach oraz teatrem w plenerze. Happening`i przedstawiane będą przez gołdapską grupę integracyjną składającą się z 15 osób niepełnosprawnych i 15 wolontariuszy – uczniów szkół średnich i gimnazjum, która ma już pewne doświadczenia w zakresie takowych działań.
Projekt zacznie się warsztatami teatralnymi, poszerzającymi wachlarz posiadanych umiejętności, a następnie na cotygodniowych spotkaniach będą się odbywały próby do przygotowania wieloelementowego happening`u. Występ będzie miał miejsce w centrum miasta, a widownię będą stanowili mieszkancy powiatu.
Realizując taki projekt chcielibyśmy poszerzyć zakres rozrywki w naszej niewielkiej miejscowości, wciągnąć do działań z osobami niepełnosprawnym większą część społeczeństwa; uwrażliwić ją na potrzeby niepełnosprawnych poprzez wspołpracę z takimi osobami oraz rozwijać nasze zainteresowania w ciekawej i innowacyjnej na naszym terenie formie.

Budżet projektu: 9 140 zł

Dotacja: 3 900 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Partnerstwo Sztuk w Gołdapi

Miejscowość: Gołdap

Ulica, nr domu i lokalu: Krótka 2

Kod pocztowy i Poczta: 19-500 Gołdap

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: gołdapski

Adres strony internetowej: –

Bez barier – wszyscy razem

Żeromskiego 5, 19-500 Gołdap, Polska

Więcej