Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Oni tu kiedyś żyli… - 2006

Realizowany przez:

Koło literacko – historyczne Żyć ciekawiej przy Gimnazjum w Golubiu-Dobrzyniu

Cel:

Poprzez projekt chcemy uzmysłowić sobie i rówieśnikom, że w małym miasteczku można żyć ciekawie. Chcemy to zrobić pokazując ludzi, którzy stworzyli historię naszego miasta. Zebrane materiały i fotografie wykorzystamy do sporządzenia strony internetowej, bloga oraz publikacji. Nasze prace przekażemy do biblioteki i szkół.
Żyć ciekawie, to również mieć pasję – naszą pasją jest poznawanie historii.

Odbiorcy projektu:

Projekt realizować będzie grupa 24 uczniów Gimnazjum w Golubiu-Dobrzyniu.

Opis projektu:

Pomysł na odkrywanie historii naszego miasta powstał po wycieczkach do Krakowa i Oświęcimia oraz do Warszawy. Szczególnie zainspirowały nas zwiedzane cmentarze. Stwierdziliśmy, że właściwie każde miejsce ma swoją ciekawą przeszłość – nawet to najmniejsze. W czasie rozmów przypomnieliśmy sobie również historie usłyszane kiedyś o ludziach mieszkających w naszym mieście. Chcemy poznać ich życie, zaczynając poszukiwania od spacerów z najstarszymi mieszkańcami Golubia-Dobrzynia (do nich dotrzemy w pierwszej kolejności) po naszych cmentarzach. O pomoc w zidentyfikowaniu takich osób poprosimy także historyków piszących właśnie monografię miasta. Wiadomości o nich będziemy szukali w zbiorach parafialnych muzealnych, archiwach, przeprowadzając wywiady z tymi, którzy ich znali bądź są w posiadaniu potrzebnych nam informacji. Chcemy również ocalić od zapomnienia te miejsca w naszej okolicy, w których kiedyś znajdowały się stare cmentarze. Nasze odkrycia pokażemy rówieśnikom i innym mieszkańcom Golubia-Dobrzynia w jak najatrakcyjniejszy sposób. Z zebranych materiałów sporządzimy tradycyjną publikację i coś, co zainteresuje młodzież: stronę www i blog internetowy. Chcemy przez 6 miesięcy wspólnie realizować projekt, aby dotknąć historii i życia ciekawych osób. Może w przyszłości ktoś będzie pisał o nas…

Budżet projektu: 16 140 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Koło literacko – historyczne Żyć ciekawiej przy Gimnazjum w Golubiu-Dobrzyniu

Miejscowość: Golub-Dobrzyń

Ulica, nr domu i lokalu: Szkolna 37

Kod pocztowy i Poczta: 87-400 Golub-Dobrzyń

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: golubsko-dobrzyński

Adres strony internetowej: –

Oni tu kiedyś żyli…

Rynek 3, 87-400 Golub-Dobrzyń, Polska

Więcej