Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Komputer moim narzędziem. I Powiatowy Zjazd Młodych Miłośników Informatyki i Nauk Ścisłych - 2006

Realizowany przez:

Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Sokółce

Cel:

Celem projektu jest zainicjowanie Powiatowego Zjazdu Młodych Miłośników Informatyki i Nauk Ścisłych, który będzie organizowany co roku jako atrakcyjna forma rozbudzania zainteresowań i aspiracji poznawczych uczniów w zakresie nauk ścisłych oraz promowania tych nauk w środowisku lokalnym.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami projektu są gimnazjaliści w wieku 13 – 16 lat. Do projektu zgłosili się w odpowiedzi na ogłoszenie o zamiarze realizowania zajęć pozalekcyjnych w zakresie nauk ścisłych. Odbioracami z innych szkół są uczniowie gimnazjów z małych miejscowości w powiecie, z którymi nawiązaliśmy kontakt i którzy wyrazili gotowość do uczestnictwa.

Opis projektu:

Celem projektu jest zapoczątkowanie cyklicznej imprezy-Powiatowego Zjazdu Młodych Miłośników Informatyki i Nauk Ścisłych. 15-osobowa grupa uczniów Gimnazjum nr 1 w Sokółce zamierza zaprosić do udziału w Zjeździe zespoły uczniów wraz z nauczycielami z 6-u gimnazjów powiatu sokółskiego. Przygotowując się do spotkania uczestnicy opracują jego scenariusz i regulaminy konkursów. Wykonają multimedialne prezentacje swoich szkół. Opracują propozycje zadań do miniolimpiady informatycznej, podczas której wykażą się umiejętnością wykorzystania internetu i programów komputerowych do zdobywania informacji i rozwiązywania problemów z zakresu przedmiotów matematyczno – przyrodniczych. Zaproszą starostę, burmistrza, wójtów gmin, przedstawicieli lokalnego biznesu, a także naukowca, który wystąpi z wykładem na temat perspektyw wykorzystania technologii informacyjnej w rozwoju nauki. Opracują i wydadzą materiały ze Zjazdu, rozpowszechniające zdobytą wiedzę i umiejętności. Impreza ta, zaplanowana i przygotowana przez młodzież, pozwoli na poznanie się oraz integrację uczniów i nauczycieli z małych miejscowości, zainteresowanych przedmiotami ścisłymi. Będzie okazją do współdziałania i twórczej rywalizacji gimnazjalistów pochodzących z różnych środowisk, przede wszystkim wiejskich. Ożywi zainteresowanie środowiska rozwijaniem umiejętności uczniów w zakresie nauk ścisłych.

Budżet projektu: 9 200 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Sokółce

Miejscowość: Sokółka

Ulica, nr domu i lokalu: Mickiewicza 2a

Kod pocztowy i Poczta: 16-100 Sokółka

Województwo: podlaskie

Powiat: sokólski

Adres strony internetowej: –

Komputer moim narzędziem. I Powiatowy Zjazd Młodych Miłośników Informatyki i Nauk Ścisłych

Adama Mickiewicza 4A, 16-100 Sokółka, Polska

Więcej