Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Cyrkolandia - 2006

Realizowany przez:

Teatr Maskon w Pakości

Cel:

Celem projektu jest uświadomienie młodzieży ich możliwości, podniesienie wiary w siebie i własne umiejętności, zachęcenie do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym Pakości i inicjowania działań kulturalnych, integracja młodzieży pełnosprawnej z niepełnosprawną, zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży, a przede wszystkim napisanie statutu i powstanie stowarzyszenia.

Odbiorcy projektu:

Beneficjentami bezpośrednimi projektu są dzieci niepełnosprawne-15 os. oraz młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna-42 os. w wieku 13-19 lat – uczestnicy zajęć teatralno-cyrkowych i biorące udział w zajęciach terapeutycznych z pedagogiki cyrku i zabawy.

Opis projektu:

Zdecydowana większość naszej młodzieży gimnazjalnej wyraziła chęć uczestnictwa w zajęciach pozalekcyjnych, związanych z tematyką dotyczącą cyrku. W Pakości już od kilku lat działa Teatr Maskon, który skupia wokół siebie młodzież. Celem projektu Cyrkolandia jest jej zachęcenie do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym Pakości i inicjowania działań kulturalnych, integracja młodzieży pełnosprawnej z niepełnosprawną, zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży, a przede wszystkim powstanie stowarzyszenia na rzecz wspierania inicjatyw kulturalnych w Pakości. Beneficjentami bezpośrednimi projektu są dzieci niepełnosprawne, biorące udział w zajęciach terapeutycznych z pedagogiki cyrku i zabawy oraz młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna z gminy Pakość i powiatu inowrocławskiego. Zaplanowane działania w większości prowadzone będą w sali gimanstycznej i auli gimnazjum w Pakości aktywnymi metodami podczas warsztatów pozalekcyjnych. Realizacja projektu pozwoli młodzieży pożytecznie spędzić czas wolny. Uważamy, iż projekt zachęci do aktywnego uczestnictwa w działalności kulturalnej Pakości, uświadomi młodzieży ich umiejętności i przyczyni się do założenia Stowarzyszenia. Da możliwość skonfrontowania umiejętności Teatru 'Maskon’ na przeglądach i festiwalach teatralnych.

Budżet projektu: 14 380 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Teatr Maskon w Pakości

Miejscowość: Pakość

Ulica, nr domu i lokalu: Szkolna 44

Kod pocztowy i Poczta: 88-170 Pakość

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: inowrocławski

Adres strony internetowej: –

Cyrkolandia

Barcińska 14D, 88-170 Pakość, Polska

Więcej