Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Z okruchów pamięci - 2006

Realizowany przez:

Grupa Historyczna Latarniki w Kijewie

Cel:

Zainteresowanie środowiska młodzieżowego historią regionu. Młodzież uczyć się będzie opracowywania tekstów źródłowych, zbierać wywiady, zdobędzie umiejętność korzystania z większych bibliotek i archiwum oraz nauczy się podstaw obsługi programów graficznych.

Odbiorcy projektu:

Projekt adresowany do uczniów gimnazjum w Kijewie zamieszkałych we wsiach w gminie Olecko w liczbie 108 w wieku od 13 do 16 lat.

Opis projektu:

Celem jest odszukanie ludzi pamiętających czasy powojenne – zarówno 'tutejszych’ jak i tych,którzy przybyli z różnych ziem polskich. Uczestnikami będą uczniowie, którzy przeprowadzą wywiady z takimi ludźmi i opracują je w formie esejów historycznych,osadzonych w realiach, zaopatrzonych w przypisy z literarury i źródeł. Pomocy merytorycznej w realizacji projektu udzielą nauczyciele z Gimnazjum w Kijewie, a w zakresie finansowania Burmistrz Olecka i 'Wspólnota Wiejska ’ z Kijewa Wszystkie prace pragniemy zebrać w jednej wspólnie zredagowanej publikacji ze wstępem napisanym przez opiekuna grupy. Dodatkowo planujemy dołączenie wkładki z fotografiami obiektów powstałych w latach powojennych lub innych o wartości historycznej, zrujnowanych lub opuszczonych, pamiątek, zdjęć rodzinnych itp. Członkowie grupy będą mieli możliwość zapoznania się z metodami retuszu, obróbki i edycji zdjęć i form graficznych. Dotacja zostanie przeznaczona głównie na wydanie publikacji, artykuły papiernicze i fotograficzne, zakup cyfrowego aparatu fotograficznego, wyjazdy do biblioteki i archiwum, urządzenie konferencji promującej efekty projektu.

Budżet projektu: 25 700 zł

Dotacja: 5 600 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Grupa Historyczna Latarniki w Kijewie

Miejscowość: Kijewo

Ulica, nr domu i lokalu: Kijewo 29

Kod pocztowy i Poczta: 19-404 Wieliczki

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: olecki

Adres strony internetowej: –

Z okruchów pamięci

Kijewo 18, 19-404, Polska

Więcej