Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Cenna woda - 2006

Realizowany przez:

Liceum Ogólnokształcące Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Górznie

Cel:

Projekt ma na celu rozbudzenie zainteresowań naukowych, badawczych u młodzieży gimnazjalnej i licealnej, by przez konkretne działanie dowartościować i chronić środowisko naturalne w regionie. Daje możliwość innego rodzaju komunikacji z dorosłymi.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami są licealiści i gimnazjaliści, w wieku 13-19 lat, w większości mieszkańcy okolicznych wsi oraz Górzna, Brodnicy i Lidzbarka. Grupa będzie liczyć ok. 20 os.

Opis projektu:

Chcemy, by poprzez poznanie, badanie i ochronę środowiska naturalnego młodzież dostrzegła i doceniła walory regionu, ale również miała dostęp do technik i metod badawczych oraz do specjalistów, którzy zwykle mieszkają w większych miastach. Projekt jest również swoistą platformą porozumienia z dorosłymi, bowiem młodzież uczy się od dorosłych, nawiązuje dialog i występuje przed lokalną społecznością w roli ekspertów.
W ramach działań planujemy stworzyć wraz ze specjalistą grupę badawczą, której zadaniem będzie rejestrowanie przebiegu badań oraz publikacja wyników. Grupa będzie motorem prowadzenia warsztatów dla dzieci oraz mini-festiwalu nauki.
Spodziewamy się, że młodzi ludzie będą bardziej uczuleni na ochronę wód, a tym samym otaczającego środowiska, a także, że dzięki wynikom i tak otwartym badaniom, będziemy głośniej i swobodniej rozmawiać z mieszkańcami i samorządowcami o ochronie i rekultywacji jezior.
Dotację zamierzamy przeznaczyć na zakup sprzętu do pomiaru czystości wód i kamery cyfrowej do rejestowania przebiegu badań oraz przygotowania wystawy pokonkursowej.
Projekt zakończymy założeniem młodzieżowego kółka ochrony przyrody, które będzie miało na celu kontynuacje badań i działań we wspólpracy z Parkiem Krajobrazowym oraz Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej 'Wilga’ w Górznie.

Budżet projektu: 14 645 zł

Dotacja: 6 600 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Liceum Ogólnokształcące Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Górznie

Miejscowość: Górzno

Ulica, nr domu i lokalu: Kościelna 7

Kod pocztowy i Poczta: 87-321 Górzno

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: brodnicki

Adres strony internetowej: –

Cenna woda

Kościelna 12, 87-320 Górzno, Polska

Więcej