Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Skarby naszych łąk – utworzenie edukacyjnego ogrodu roślin leczniczych - 2006

Realizowany przez:

Fundacja Pierwiosnek

Cel:

Projekt ma na celu usamodzielić młodzież przy pracy badawczej, zaznajomić z ideą wolontariatu i pracą NGO, poszerzyć ich wiedzę na temat bogactwa przyrody Warmii i Mazur oraz problemów jej ochrony, pozwolić zrozumieć znaczenie i wagę bioróżnorodności na przykładzie roślin leczniczych.

Odbiorcy projektu:

Młodzież gimnazjalna zamieszkująca teren gminy Dywity, głównie okolicę wsi Bukwałd, wykazująca zainteresowanie tematem projektu, ok. 15 osób.

Opis projektu:

W toku projektu grupa uczniów gimnazjum utworzy ogród roślin leczniczych, który stanowić będzie terenową pracownię przyszłego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Bukwałdzie. Uczestnikami projektu będą uczniowie gimnazjum w Dywitach zainteresowani tematyką ekologii. W toku realizacji tego zadania młodzież zdobędzie nową wiedzę na temat ekologii i wykorzystania roślin leczniczych, idei wolontariatu, współpracy z organizacjami pozarządowymi i możliwościami jakie się z tym wiążą. Przez kontakt z pracownikami naukowymi oraz zajęcia w pracowiach uniwersyteckich UWM w Olsztynie młodzież wdroży się do samodzielnej pracy badawczej, nauczy poszukiwania informacji, co procentować będzie lepszym przygotowaniem do następnych etapów edukacji. Oprócz zajęć teoretycznych istotną część stanowić będą prace w terenie – projektowanie i samodzielne założenie przez uczniów plantacji oraz jej opis. Zajęcia odmienne w swojej formie od standardów nauczania rozwiną nowe umiejętności i dadzą uczniom możliwość uczestnictwa w przyszłościowym, znaczącym lokalnie przedsięwzięciu. Dotacja zostanie przeznaczona na zakup niezbędnego sprzętu i materiałów do założenia i opisania ogrodu , zaprezentowanie efektów działań społeczności lokalnej (materiał na stronę internetową fundacji, szkół, www.wim.ngo.pl, broszury informacyjne) i honoraria dla wykładowców uczestniczących w realizacji projektu.

Budżet projektu: 10 716 zł

Dotacja: 4 000 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Fundacja Pierwiosnek

Miejscowość: Bukwałd

Ulica, nr domu i lokalu: Bukwałd 45a

Kod pocztowy i Poczta: 11-001 Dywity

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: olsztyński

Adres strony internetowej: –

Skarby naszych łąk – utworzenie edukacyjnego ogrodu roślin leczniczych

Bukwałd, 11-001 Bukwałd, Polska

Więcej