Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Zamki i dwory gminy Wąpielsk - 2006

Realizowany przez:

Gimnazjum im. Tony’ego Halika w Radzikach Dużych

Cel:

Głównym celem projektu jest pobudzenie aspiracji poznawczych uczniów gimnazjum oraz wyrównywanie ich szans edukacyjnych w zakresie swobodnego posługiwania się sprzętem elektronicznym (komputer, dyktafon, ksero, skaner, drukarka, aparat cyfrowy). Warsztaty dziennikarskie, fotograficzne, plastyczne, rzeżbiarskie, historyczne, językowe pozwolą na kreatywność, nauczą pracy w grupie.

Odbiorcy projektu:

Beneficjentami projektu będzie młodzież gimnazjalna w wieku 13-16 lat.

Opis projektu:

Celem projektu jest zdobycie przez uczniów gimnazjum wiedzy o regionie, a konkretnie o licznych zamkach i dworach zlokalizowanych w naszej okolicy. Zamierzamy przygotować obszerny opis ilustrujący historię budowli na płycie CD. Uczestnikami projektu będą uczniowie gimnazjum. Co dwa tygodnie będą się odbywać dwugodzinne warsztaty: dziennikarskie(przeprowadzenie wywiadów z ciekawymi ludżmi z terenu naszej gminy albo z tymi osobami, które mogą coś powiedzieć o historii zamków/dworów), historyczne(opracowanie historii budowli), teatralne(inscenizacja miejscowej legendy), językowe(przetłumaczenie legendy na jęz. niemiecki), fotograficzne(wykonanie fotografii zamków/dworów, powiększenie/oprawa zdjęć w antyramy, konkurs na najlepszą fotografię), internetowe(płyta CD prezentującą historię i zdjęcia zamków/dworów), plastyczne(wykonanie dowolną techniką zamku/dworu; konkurs) i rzeżbiarskie(figurki bohaterów legendy). Każdy z warsztatów obejmowałby dwa dwugodzinne spotkania. Wtedy też uczniowie mieliby zorganizowany dodatkowy odwóz ze szkoły. Podsum. byłoby ognisko połączone z promocją płyty 'Zamki i dwory gminy Wąpielsk’ oraz inscenizacja legendy. Efektem projektu będzie zainteresowanie młodzieży historią regionu, doskonalenie umiejetności korzystania z komputera, aparatu cyfr., dyktafonu. Dotacja zostanie przeznaczona na odwóz uczniów, wynagrodzenie dla prowadzących zajęcia, nagrody w konkursach, drobny posiłek co dwa tygodnie, ognisko, materiały papiernicze, rzeźbiarskie i do przedstawienia, powiększenie zdjęć i zakup antyram, zakup aparatu cyfrowego oraz na dobę w gospodarstwie agroturystycznym.

Budżet projektu: 8 696 zł

Dotacja: 5 900 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gimnazjum im. Tony’ego Halika w Radzikach Dużych

Miejscowość: Radziki Duże

Ulica, nr domu i lokalu: Radziki Duże

Kod pocztowy i Poczta: 87-337 Wąpielsk

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: rypiński

Adres strony internetowej: –

Zamki i dwory gminy Wąpielsk

Radziki Duże 19, 87-337, Polska

Więcej