Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Zatrzymać czas - 2006

Realizowany przez:

Miejskie Centrum Kultury w Polanicy Zdroju

Cel:

Celem projektu jest:
– rozwijanie umiejętności i zainteresowań fotograficznych wśród młodych ludzi,
– stworzenie aktywnego środowiska zintegrowanego wokół wspólnego działania,
– aktywne uczestnictwo w ważnych wydarzeniach i imprezach, dokumentowanie życia miasta i okolic.

Odbiorcy projektu:

Grupą uczestników będzie młodzież z Polanicy i okolic w wieku 13-19 lat. Odbiorcami projektu będzie publiczność wystaw organizowanych przez uczestników.

Opis projektu:

Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży. Polanica Zdrój jest małą miejscowością o dużym stopniu bezrobocia. Władze Polanicy oraz mieszkańcy postrzegają kulturę jako siłę napędzającą rynek turystyczny. W naszym mieście odbywa się wiele imprez kulturalnych przy jednoczesnym ograniczeniu środków na działalność środowiskową. Do MCK zgłosiły się młode osoby z prośbą, abyśmy spróbowali im pomóc w realizacji ich pomysłu dotyczącego stworzenia klubu fotograficznego. W dużych miastach istnieją różnego rodzaju zrzeszenia, w których młodzi ludzie mogą nieodpłatnie korzystać ze sprzętu. Młodzież z naszego miasta i okolic takiej możliwości obecnie nie ma. Pojedynczych osób nie stać na zakup drogiego sprzętu. Wyjściem z sytuacji jest założenie otwartego klubu fotograficznego. W takim wypadku sprzęt mógłby służyć wszystkim, a środki finansowe byłyby wykorzystane w najlepszy sposób. Dodatkowo stworzylibyśmy pozostałej młodzieży możliwość odwiedzenia wystaw prac fotograficznych. Środki uzyskane z dotacji wykorzystamy na zakup aparatu fotograficznego, wykonanie odbitek oraz druki informujące o powstaniu klubu i kolejnych wernisażach wystaw oraz na elementy ekspozycyjne. Część dotacji chcemy przeznaczyć na honoraria prowadzących warsztaty. Chcemy pomóc młodzieży w rozwijaniu ich umiejętności i zdolności. Efektem naszego działania będzie powstanie otwartego klubu fotograficznego, skupiającego młodzież zainteresowaną fotografią, realizacja wystaw i dokumentacja życia miasta i okolic. Pomoc w samorealizacji jest najlepszym z możliwych sposobów na przeciwdziałanie patologiom społecznym.

Budżet projektu: 10 000 zł

Dotacja: 6 000 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Miejskie Centrum Kultury w Polanicy Zdroju

Miejscowość: Polanica Zdrój

Ulica, nr domu i lokalu: Lipowa 2

Kod pocztowy i Poczta: 57-320 Polanica Zdrój

Województwo: dolnośląskie

Powiat: kłodzki

Adres strony internetowej: –

Zatrzymać czas

Lipowa 7, 57-320 Polanica-Zdrój, Polska

Więcej